Magyar Bálint a HVG-ben megjelent információk alapján tett feljelentést áprilisban. A szabad demokrata képviselő szerint ugynis a cikkben új, eddig nem ismert adatok is szerepeltek.
E szerint W. József Németországban élő magyar állampolgár 1994-95-ben közreműködött abban, hogy Németországban élő vendégmunkásoknak, illetve Szerbiában élő személyeknek útlevelét használják jelentős adótartozást felhalmozó cégek fantomizálására. W. József Kaya Ibrahim szomszédságában lakott, és ismerte Josip Totot.
Az ügyészségi határozat szerint az, hogy W. József különböző cégekben lévő tulajdonrészeit értékesítette - egy esetben Kaya Ibrahimnak - nem valósít meg bűncselekményt, ezért nem is nyomoznak az ügyben.
A rendelkezésre álló adatokból pedig nem következik, hogy W. József más cégek megvásárlásához útleveleket vagy útlevelek adatait közvetítette volna, de ha fel is merülne csődbűntett vagy adócsalás alapos gyanúja, az már elévült - tartalmazza a nyomozást megtagadó főügyészségi határozat, amely ellen a Legfőbb Ügyészségnél lehet panasszal élni.
A rendőrség a Centum Kft. 1995-ös eladása kapcsán összesen mintegy 48 millió forint értékű adócsalással és csődbűntett elkövetésével gyanúsította meg Schlecht Csabát, ám tavaly szeptember 11-én megszüntette meg a nyomozást. A BRFK akkori közlése szerint a nyomozás adatai alapján nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése, és az eljárás folytatásától sem várható eredmény.
Korábban: