Orbán Viktor javaslata alapján Áder Jánost választották a Fidesz új frakcióvezetőjének. Orbán jelenleg csak egy az elnökség tagjai közül, de a párt alapszabálya szerint a választások idején országos listát vezető személy tehet javaslatot a frakcióvezető személyére. 128 képviselő vett részt a szavazáson, akik közül ketten érvénytelen szavazatot adtak le. A 126 érvényes voksból 125 támogatta Ádert és egy ellenezte megválasztását. Az [origo] helyszíni tudósítója úgy tudja, hogy a szavazás előtti zárt ülésen heves vita folyt Áder megválasztásáról. Korábban Deutsch Tamás és Varga Mihály is esélyesként került szóba.
A győri frakcióülésnek azért kellett új vezetőt választania, mert Pokorni Zoltán július 3-án lemondott pártelnöki és frakcióvezetői posztjáról. A politikus azért vált meg párttisztségeitől, mert megtudta, hogy édesapja dolgozott a III/III-as ügyosztálynak. Pokorni akkor Deutsch Tamást javasolta maga helyett frakcióvezetőnek, de a múlt héten kiderült, hogy a vidéki fideszesek nem bíznak a párt budapesti elnökében. A Fidesz a fővárosban különösen rosszul szerepelt a választásokon.
Áder János megválasztása után megköszönte Pokorni Zoltán eddigi munkáját, és kijelentette: "Most a munka folytatása következik." Ennek értelmében hasonló szavakkal foglalta össze frakcióvezetői feladatait, mint tette ezt Pokorni, két hónappal ezelőtti megválasztásakor. Áder szinte szó szerint ismételte meg az akkor kitűzött célokat: "A Fidesz frakció minden előterjesztést támogatni fog, ami a polgárok érdekeit szolgálja. De megvédjük a polgárok értékeit és a demokratikus intézményrendszert az ellene irányuló támadásoktól. Megvédjük az igaz szó becsületét."
Áder a pártelnöki tisztséget is átveheti, de erről csak később dönt a Fidesz. Pokorni lemondása óta Áder ügyvivőként látja el a pártelnöki feladatokat.
Orbán Viktor az MTI információi szerint nyolc jelölttel is tárgyalt a frakcióvezetői tisztségről. Áder mellett Deutsch Tamás, Varga Mihály, Harrach Péter, Rogán Antal, Turi-Kovács Béla, Szájer József és Kövér László volt még esélyes a jelöltségre. Áder János a Fidesz alapító tagja, 1998-2002-ben az Országgyűlés elnöke volt.
A frakcióülés nyilvános részén három olyan képviselő szólalt fel, akik különböző, a Fideszszel együttműködő szervezetekhez tartoznak. Harrach Péter (MKDSZ), Turi-Kovács Béla (Polgári Kisgazda Egyesület), Farkas Flórián Lungo Drom) a frakción belüli összefogásra szólítottak fel. A beszédek másik témája az önkormányzati választásokra való felkészülés volt, ezzel kapcsolatban a Fidesz győri polgármester-jelöltje is felszólalt.
A frakcióülés másik fontos témája az MSZP-SZDSZ kormány száznapos programjának megítélése. A költségvetést módosító törvényjavaslatról kedden szavaz az Országgyűlés. Az ellenzéki pártok hagyományosan nem támogatják a kormányok költségvetési javaslatait, mert azok egy politikai elgondolás mentén megfogalmazott programot jelenítenek meg és ezt általában vitatja az ellenzék.
A választási kampányban azonban a Fidesz gyakran számon kérte a szocialistákon az egyértelműen pozitív döntések elutasítását, valamint a választások után is ígéretet tettek arra, hogy az emberek boldogulását szolgáló döntéseket támogatni fogják ellenzékből is. A száznapos program szól a nyugdíjkiegészítésről, és a közszféra dolgozóinak jelentős mértékű béremeléséről. Ennek elutasítása feltehetőleg nehezen lenne indokolható a párt részéről, ezért tervezik, hogy rendhagyó módon megszavazzák a törvényjavaslatot.