Villányi Miklós egykori pénzügyminiszter a bizottság kérdésére válaszolva kijelentette: csak a sajtóból értesült Medgyessy Péter titkosszolgálati múltjáról, korábban ilyen információval nem rendelkezett, erre vonatkozó dokumentum nem volt a birtokában. Hozzátette, minisztersége idején nem volt tudomása arról, hogy a Pénzügyminisztériumon (PM) belül kik láttak el szt-tiszti feladatokat, bár tudott róla, hogy a minisztériumokban működnek szigorúan titkos állományú tisztek. Az ezekkel kapcsolatos személyi kérdések nem hozzá tartoztak. Villányi elmondása szerint arról is tudott, hogy a PM nemzetközi kapcsolatok osztálya kiemelten fontos terület a titkosszolgálatok számára, de arról nem tudott, hogy az osztályról kiket szerveztek be.
Villányi kijelentéseire reagálva Balogh László, a bizottság MDF-es elnöke korábban meghallgatott szakértők véleményére utalva kijelentette, a bizottság eddigi információi szerint a minisztérium vezetéséből legalább egy embernek, leggyakrabban a miniszternek tudnia kellett arról, hogy kik látnak el szt-tiszti feladatokat. Villányi Balogh kérdésére válaszolva megismételte: őt se pénzügyminisztersége előtt, sem annak két éve alatt nem tájékoztatták arról, hogy kik vannak beszervezve a minisztérium állományából.
A bizottság ellenzéki tagjai a Magyar Nemzet június 19-i számában megjelent dokumentumban szereplő személyek valódiságáról is megkérdezte Villányit, a pénzügyminiszter kijelentette: a dokumentumban szereplő személyek valóban léteztek, többségük az OTP-nél dolgozott. Állampolgári véleményének hangot adva úgy vélte, hogy a dokumentumban lévő belső ellentmondások arra utalnak, hogy az irat hamisítvány, bár elismerte, hogy ilyen jellegű jelentések készítése vagy olvasása nem tartozott feladatköréhez, ezért véleménye nem hivatalos, hanem civil állásfoglalás.
Vadai Ágnes szocialista képviselő kérdésére válaszolva Villányi megerősítette a Medgyessy Péter által korábban elmondottakat. Ezek szerint a miniszterelnököt egykor foglalkoztató nemzetközi osztálynak komoly szerepe volt a nemzetközi valutaalaphoz való csatlakozás előkészítésében, amit Villányi is a nyugati világ felé való nyitás egyik fontos lépéseként értékelt.
A több mint másfél órás meghallgatás során Toller László szocialista alelnök ügyrendi javaslatban kérte a bizottság tagjait, hogy szorítkozzanak az országgyűlési határozatban megfogalmazott kérdések megválaszolására, és ne az MSZMP működési elvéről kérdezzék Villányit.
Balogh minden kérdést fontosnak nevezve visszautasította az alelnök javaslatát, kijelentette: "Toller László azért nem tartja fontosnak a történelmi jellegű kérdéseket, mert belülről ismerte a szocialista rendszert." Toller válaszában sajnálkozását fejezte ki amiatt, hogy az ellenzék a szocialista rendszer ellen próbál terhelő információkat szerezni, miután kiderült, hogy Medgyessy Péterre vonatkozóan ilyenek nincsenek. Szerinte az ellenzék ezzel akarja elterelni a nyilvánosság figyelmét arról, hogy az Orbán-kormány több minisztere kapcsolatban állt a titkosszolgálatokkal.
Jónás Endre, az NBH megbízott főigazgatójának zárt ülésen történő meghallgatása után az érintett nem nyilatkozott.
A bizottság következőként Kövér Lászlót, a volt polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli minisztert, szintén zárt ülésen hallgatta meg. A volt titokminiszter sem tudott újabb adatokkal szolgálni Medgyessy Péter múltjára vonatkozólag.
A bizottság következőként Horváth Balázs volt belügy- és tárca nélküli minisztert hallgatta meg.
A bizottság kedden Horváth István és Kuncze Gábor volt belügyminisztereket, továbbá Vidus Tibort, az NBH volt főigazgatóját hallgatja meg.