Az érintettek meghallgatását tervezik

Vágólapra másolva!
A Mécs-bizottság listáján szereplő érintettek meghallgatását tervezi a testület - írja a Népszabadság. A rendszerváltás utáni kormánytagok múltját vizsgáló bizottság meghívólevelet küld azoknak a politikusoknak, akik érintettségéről pénteken számolt be a testület elnöke a nyilvánosság előtt. A bizottság hétfőn tartja újabb ülését.
Vágólapra másolva!

A rendszerváltás utáni kormányok tagjainak állambiztonsági múltját feltáró bizottság a tervek szerint hétfői ülésén meghívólevelet küld azoknak a politikusoknak, akiket érintettnek találtak, és akik nevét pénteken nyilvánosságra hozták. A Mécs Imre bizottsági elnök által ismertetett nevek:

Medgyessy Péter miniszterelnök, Boros Imre, az Orbán-kormány PHARE-minisztere, Fazakas Szabolcs, a Horn-kormány ipari minisztere, Kádár Béla, az Antall-kormány nemzetközi gazdasági kapcsolatokért felelős minisztere, Martonyi János, az Orbán-kormány külügyminisztere, néhai Rabár Ferenc, az Antall-kormány pénzügyminisztere, Raffay Ernő, az Antall-kormány honvédelmi államtitkára, Sárossy László, az Antall-kormány földművelésügyi államtitkára, Nógrádi László, az Orbán-kormány közlekedési minisztere és Bogár László, az Antall- és az Orbán-kormány államtitkára szerepel az érintettek között.

A listán tehát továbbra is szerepel Nógrádi László, és Kádár Béla, holott mindketten tisztázták magukat a bizottság előtt, és ezt a napokban Mécs Imre is megerősítette. A listán nincs rajta Járai Zsigmond neve, aki saját nyilatkozatával hívta fel a figyelmet titkosszolgálati kapcsolatára, de Mécs Imre szerint nem állapítható meg, hogy együttműködött a pártállami titkosszolgálattal.

Medgyessy Péter miniszterelnök az Info Rádiónak elmondta, hogy nem kíván megjelenni a bizottság előtt, miután a másik vizsgálóbizottságnak már beszámolt múltjáról. Ezzel egyetért Mécs Imre is, aki szerint a kormányfő múltját már kivesézte az a testület, amely kifejezetten az ő múltját vizsgálta.

Mécs a Népszabadság kérdésére közölte: a meghallgatásokkal arra szeretnének lehetőséget teremteni az érintettnek talált személyeknek, hogy elmondják véleményüket. Az elnök a jelentéstervezetet szeptember 10-ig, az őszi parlamenti ülésszak kezdetéig szeretné elkészíteni.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!