Ombudsmani vizsgálat Simek Kitti ügyében

Vágólapra másolva!
Takács Albert helyettes ombudsman vizsgálatot indított, hogy kiderüljön: agyámügyi hivatal és a rendőrség tudott-e a nevelőapját lelövő kislány családi körülményeiről és tett-e bármiféle lépést. A 14 éves Simek Kitti augusztus utolsó napján - saját bevallása szerint - agyonlőtte nevelőapját, aki rendszeresen kínozta és zaklatta.
Vágólapra másolva!
Két férfinak is köze lehet a tótújfalui gyilkossághoz/itthon/20020911ketferfinek.html

Hivatalos vizsgálatot indított a nevelőapja megölésével gyanúsított 14 éves tótújfalusi kislány ügye kapcsán az állampolgári jogok országgyűlési biztosának általános helyettese kedden. Takács Albert elmondta: az ombudsmani hivatal nem nyomozóhatóság, az ügyet nem ilyen megközelítésből vizsgálja, a vizsgálat nagy valószínűséggel ajánlással zárul majd. Egyebek mellett arra keresnek választ, hogy a gyámügyi hivatal és a rendőrség tudott-e a kislány családi körülményeiről és tett-e bármiféle lépést.

A 48 éves férfit augusztus 31-én lakásán érte a lövés. Az eljárás során a rendőrök megállapították, hogy a férfi nevelt lánya nevelőapja engedély nélkül tartott pisztolyával - hajnali 3 óra körül, az ágyban fekvő és alvó ember fejére egy lövést adott le közvetlen közelről. A bűncselekmény elkövetésével gyanúsított lány részletes beismerő vallomást tett.

A Habeas Corpus jogvédő szervezet az elmúlt hét szombaton - a kislány védelmében - közleményben hívta fel az Országgyűlést: módosítsa a büntető törvénykönyvnek a jogos védelemre vonatkozó részét oly módon, hogy a jogos védelem terjedjen ki azokra az áldozatokra is, akiket huzamosabb időn keresztül ér súlyos, erőszakos bántalmazás.

Az Egészségügyi Minisztérium nem vizsgálódik

Az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium egyelőre nem indít szakmai vizsgálatot a nevelőapja megölésével gyanúsított kislány ügye kapcsán. A tárca főosztályvezetője, Csókay László elmondta: a Somogy megyei gyámhivatal és a közigazgatási hivatal feladata megvizsgálni, hogy a gyermekvédelemben dolgozók részéről történt-e mulasztás. Csókay hozzáfűzte: a minisztérium legfontosabb feladata most az, hogy a gyermekjóléti és családsegítő szolgálatokban dolgozók részére a már meglévő eljárási, ügykezelési szabályokat, módszertani útmutatókat módosítsák, szükség esetén új szabályokat dolgozzanak ki.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!