A Baranya megyei közgyűlés 40 helyéből 23-t az MSZP szerzett meg, így a pártnak egymagában is többsége van a testületben. Ehhez jön még hozzá az SZDSZ két képviselője. A Fidesz-MKDSZ-KPE-Fidelitas-BM Gazdakörök szövetség 11, az MDF 2 mandátumot szerzett. Két képviselőhelyet pedig a Civilek Szövetsége Baranyáért jelöltjei kapnak. Négy évvel ez előtt még kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok a közgyűlésben - a jobboldali pártok 19, a baloldaliak 16 képviselővel rendelkeztek -, de akkor nagyobb volt a civilszervezetek aránya is. Az elmúlt négy évben mandátummal rendelkező szervezetek közül ezúttal nem jutott képviselőhelyhez az FKGP, a Honismereti és Városszépítési Egyesület, a Polgári Kör Baranyáért, a Baranyáért Egyesület, a Nyugdíjasok Baranya megyei Képviselete és más civil szervezetek sem.
A megye nagyvárosaiban szintén baloldali fölény alakult ki. Pécsett Toller László szocialista politikus nyert, a szavazatok 67,93 százalékát szerezte meg. Toller, aki a város egyik országgyűlési képviselője is, 1998 óta áll a város élén. A városban összesen hat jelölt versenyzett a polgármesteri címért, közülük egyedül Ternák Gábor, a Fidesz és az MDF jelöltje ért el számottevő eredményt, ő 22,97 százaléknyi szavazatot kapott . A harmadik helyen a MIÉP jelöltje, Deák Péter végzett, őt a pécsiek 2,79 százaléka támogatta, míg Bretter Zoltán (SZDSZ) egykori országgyűlési képviselő csupán 2,76 százalékot kapott.
Komló polgármestere Páva Zoltán szocialista politikus maradt. Páva 62,11 százalékot ért el. Legnagyobb ellenfele Polics József független jelölt 22,56 százalékot szerzett, Szarka Elemér, a Komlói Városszépító Egyesület jelöltje a szavazatok 12 százalékát, Szigeti Szabolcs SZDSZ-es jelölt pedig a szavazatok 3,33 százalékát kapta. Páva Zoltán országgyűlési mandátummal is rendelkezik, 1994 óta háromszor választották meg a város országgyűlési képviselőjének. Az országgyűlésben a falusi turizmussal foglalkozó albizottság elnöke.
Szigetváron a szavazatok háromnegyedének megszerzésével Paizs József, az MSZP-SZDSZ-Agrárszövetség jelöltje lett a polgármester. Paizs 75,87 százalékot ért el. Ezzel megelőzte Varga Zoltánt, a Fidesz-MDF, illetve a Magyar Nyugdíjasok Pártjának jelöltjét, aki a szavazatok 13,76 százalékát szerezte meg. A város jelenlegi polgármestere, Mozsgai Péter független jelölt 7,77 százalékot, Pichler István, aki szintén függetlenként indult, 2,80 százalékot kapott.
Siklóson az előző ciklushoz hasonlóan független polgármester lesz. Marenics János független jelölt a szavazatok 41,31 százalékának megszerzésével győzött a város jelenlegi, szintén független polgármestere, Máté János előtt, aki 31,47 százalékot ért el.Az SZDSZ jelöltje Ottó Krisztián Ottó 9,81 százalékkal a harmadik lett. Szepesvári Zsolt függeltlen jelölt 9,57, Mehring István független induló 4,39 és Bakó Pál, szintén független jelölt 3,44 százalékot szerzett.
Mohácson megtartotta polgármesteri tisztségét Szekó József, a Fidesz-MKDSZ jelöltje, aki az MSZP támogatását is élvezte. Szekó magabiztosan, a szavazatok 82,27 százalékának megszerzésével győzött. Egyetlen vetélytársa, Torjay Gábor SZDSZ-es jelölt mindössze 17,73 százalékot szerzett. Szekó jelölését az MSZP mellett az MDF, az MKDSZ, a Kisgazda Polgári Egyesület, az Egymásért Egyesület és kisebbségi önkormányzatok is támogatják.