A felvonulás délután kettőkor indul a Legfelsőbb Bíróság épületétől a Parlament elé, ahol a családon belüli erőszak áldozatai beszélnek sorsukról. A menet azért indul a Legfelsőbb Bíróság épülete elől, mert a szervezők szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy a bíróságok minden olyan információtól elzárkóznak, amely gazdagíthatná tudásukat a jelenségről, és segíthetné őket abban, hogy a lehetőségekhez képest képessé váljanak az áldozatok jogainak érvényesítésére - tudatta a NANE ((Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület) közleményében.
Az egyesület hirdetményben szólította fel mindazokat, akik szeretnék, hogy a családon belüli erőszak során megölt rokonukról megemlékezzenek a rendezvényen, jelentkezzenek náluk. Ehhez egy adatlapot kérnek kitölteni, melyen az akár csak kezdőbetűkkel jelzett halálos áldozat halálának idejéről és halálának körülményeiről nyilatkozhat az, aki szeretné, ha a szélesebb nyilvánosság is megismerhetné családtagja sorsát.
A felvonuláson magukkal viszik azokat a sziluett-szobrokat, amelyek a "néma tanúkra" - a családon belüli bántalmazás során megölt nőkre és gyermekekre - emlékeztetnek.
A közlemény szerint a szervezők minden olyan döntéshozót is meghívtak, akik hatáskörüknél fogva felelősek a családon belüli erőszak elleni hatékony állami fellépésért. A rendezvényre várják azokat, akik túlélték a családon belüli erőszakot és azokat, akik a jelenség következtében vesztették el hozzátartozójukat, valamint számítanak azon emberekre is, akik egyetértenek azzal, hogy az alapvető emberi jogok a családon belül is legyenek érvényesek.
A rendezvényt a nők elleni erőszak elleni küzdelem világnapját megelőző napon tartják, melynek alkalmából a 16 akciónap a nők elleni erőszak ellen néven nemzetközi eseménysorozat is indul.