A Fővárosi Főügyészség február elején nyújtott be keresetet a Vér és Becsület Kulturális Egyesület bejegyzésének törlését indítványozva, miután a Nemzetbiztonsági Hivatal kezdeményezésére elrendelt vizsgálat megállapította, hogy az egyesület egyértelműen alkotmányellenes céllal működik, tagjai vállaltan újfasiszta eszményeket követnek.
Hardy Mihály, a Modern Magyarország mozgalom vezetőjeként a demonstráción úgy fogalmazott: "a nyilas-náci eszmék nem férnek rá Magyarország politikai térképére", és a szombatihoz hasonló felvonulások súlyos kárt okoznak Magyarországnak. Nem szabad eltúlozni a nyilasveszélyt, de valamennyien felelősek vagyunk, akik nem emeljük fel szavunkat a lopakodó szélsőjobb ellen - mondta Hardy Mihály, aki a Modern Magyarország mozgalom nevében párbeszédre hívott mindenkit, hogy "Magyarország nézzen szembe saját közös múltjával: mi az, ami vállalható és mit kell kitörölni egyszer s mindenkorra". A szónok szerint a múlt feltárása minden felelős magyar ember közös érdeke, legyen akár jobb-, akár baloldali gondolkozású.
Horváth Aladár, a Roma Polgárjogi Alapítvány vezetője szerint fontos, hogy a demokrácia megőrizze saját értékeit: a gyülekezés- és szólásszabadságot, az emberi és alkotmányos jogok tiszteletben tartását; ugyanakkor meg kell őriznie az európai humanizmus és szeretet ősibb értékeit is.
Vitányi Iván, a MEASZ Nemzeti Tanácsának társelnöke szerint áthághatatlan határai vannak az emberi jogoknak és a demokráciának: a demokrácia nem tűrheti el az erőszakot, más embercsoportok kirekesztését, megalázását, jogfosztását; nem legalizálhat olyan erőt és mozgalmat, amely létezésének alapjait sérti. „Tiltakozni kell, hogy Magyarországon bármely diktatórikus abszolutizmus nevében hangoztatott eszmének, jelképnek, propagandának zöld útja legyen” - tette hozzá a politikus.
A demonstráción a szervezők "Nem kell több vér, csak becsület", "Mi nem fenyegetünk, mi a szélsőjobb ellen tiltakozunk" és "Akik nem tanulnak a történelemből, büntetésül újraélik a múltat" feliratú papírlapokat osztottak szét a mintegy száz résztvevő között, akik a rendezvény végén egyperces néma csenddel emlékeztek a fasiszta diktatúra áldozataira.