Több hónappal a korábban tervezett határidő után átadták a Budapest Sportarénát, bár még mindig vannak hiányosságok, amelyeket folyamatosan pótolnak. A mostani szűk körű megnyitón jelen volt a sportminiszter, a főpolgármester, a budapesti francia nagykövet, valamint a kivitelező francia cég, a Bouygues vezetői. Amikor pedig az aréna teljesen elkészül majd, azaz a jelenleg még fellelhető összes hiányosságot pótolják, és a létesítmény környezetében az emelt szintű városi téren zajló munkálatok is befejeződnek, akkor - várhatóan március végén - egy, a mostaninál lényegesen nagyobb szabású, nyilvános megnyitót is rendeznek.
Eredetileg decemberre tervezték a sportcsarnok átadását, amit később február 24-re módosítottak, de ezt sem tudta teljesíteni a kivitelező, ezért várhatóan százmillió forintos nagyságrendű (napi 20 millió forint) kötbért kell fizetnie a francia cégnek, pontosabban a magyar állam ekkora összeget tarthat vissza a kifizetésből. A sportcsarnok környékének (például a volt buszpályaudvar) rendezésével március 15-ig kell végeznie a kivitelezőnek, amit a jelek szerint nem fog határidőre teljesíteni, így ezért is kötbér jár az államnak.
A Budapest Sportréna szerződését és beruházásának körülményeit az Állami Számvevőszék vizsgálja jelenleg, az SZDSZ pedig fontolgatja, hogy parlamenti vizsgálóbizottság derítse ki az esetleges visszásságokat. A sportcsarnok, kamatokkal együtt, a számítások szerint mintegy 40 milliárd forintjába kerül az államnak, miközben a mostanában épült hamburgi sportcsarnokot - nagyobb befogadóképességgel és küzdőtérrel - átszámítva 20 milliárd forintból hozták ki.
A BS első két programja csütörtök és péntek este kulturális jellegű lesz: rock-, illetve komolyzenei koncertet rendeznek. Vasárnap az elmúlt esztendő legsikeresebb sportolóinak részvételével sorra kerülő díjátadó gálának ad otthont a vadonatúj létesítmény, április 6-án egyházi rendezvényt tartanak, majd 15-től következik az első sportesemény, a divizíó I-es jégkorong-világbajnokság.