Megköszönte a magyar kormány segítségét az amerikai kormány nevében Paul Wolfowitz amerikai védelmi miniszterhelyettes. Erről Juhász Ferenc honvédelmi miniszter számolt be keddi sajtótájékoztatóján. A miniszter elmondta, hogy Wolfowitz hétfőn telefonált neki, és köszönetet mondott a taszári kiképzés sikeres lebonyolításában nyújtott magyar segítségért. Az amerikai védelmiminiszter-helyettes elmondta, hogy a taszári program befejeződött. A múlt héten még úgy fogalmaztak, hogy a taszári bázis kiképzési programját átmenetileg szüneteltetik.
Juhász szerint szóba került a telefonbeszélgetésben a háború utáni helyzet is. Konkrét amerikai kérés nem érkezett Magyarországra az iraki újjáépítés ügyében, de a kormány keresi a magyar részvétel lehetőségét - mondta.
A miniszter a kormány, illetve a saját nevében megköszönte a magyar állampolgárok, elsősorban a taszári és a kaposvári lakosság türelmét, támogató hozzáállását. Ugyanakkor kritikákkal illette az ügy kapcsán felszólaló, elsősorban ellenzéki politikusokat, például a kaposvári polgármestert, akik szerinte folyamatosan hisztériát keltettek, veszélyről beszéltek. A fenyegetés miatt kényszerült a kormány a szükségesnél indokolatlanul nagyobb mértékű biztonsági intézkedéseket bevezetni.
Juhász szerint a hisztériakeltés miatt kellett a tervezettnél több magyar katonát vezényelni a térségbe, előrehozni különböző beruházásokat - például éjjellátó készülékek beszerzését - és lehetővé tenni, hogy a környező településeken figyelemmel követhessék a telefonhívásokat. A miniszter megfogalmazása szerint a biztonságnak nincs ára, ám a hisztériakeltésnek igen, ez pedig ebben az esetben komoly volt. Pontos összegről nem számolt be, ám közölte, felkérte a nemzetbiztonsági kabinetet, hogy tárja fel a biztonsági intézkedések költségeit, és állapítsák meg azt, milyen költségeket lehet az érintett minisztériumoknak, illetve szervezeteknek megtéríteni.
A miniszter újságírói kérdésekre elmondta,. hogy ez eredetileg tervezett 3000 kiképzendő arab ember helyett körülbelül 100-150 személyt képeztek ki Taszáron, ám pontos számot nem kívánt mondani. Juhész közölte, a bázis a jövőben az eredeti megállapodás értelmében a délszláv missziókhoz szükséges logisztikai bázisként működik majd.