A Medgyessy-kormány működésének első évét ezúttal a koalíciós pártok elnökei értékelték, és erre Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke reagált. Korábban értékelte már az elmúlt év kormányzati munkáját maga a kormány, Áder János Fidesz-frakcióvezető, Medgyessy Péter miniszterelnök, Lendvai Ildikó MSZP-frakcióvezető, és az MSZP Országos Választmánya is.
A vasárnapi értékelést Kovács László MSZP-elnök és Kuncze Gábor SZDSZ-elnök kezdték. Mindkét pártelnök elégedett a koalíció működésével. Elismerték, hogy vannak a két párt között viták, de ahogy Kuncze fogalmazott "ezeket megfelelő mederben tudtuk tartani".
Kovács a 100 napos programra a legbüszkébb, ami 4 millió ember életszínvonalát emelte. A szocialista pártelnök szerint igazságtalan az ellenzék, amikor a négy évre szóló ígéreteket egy év eredményei alapján kéri számon. A nagy átalakítások közül örömmel idézte a haderőreformot. A sorkatonaság 2005-re tervezett megszüntetésére Kuncze is büszke.
Kovács szerint jól sikerült a státustörvény módosításának tervezete is, melyet a szombati MÁÉRT-en csak a Fidesz nem írt alá. Kovács szerint az egészségügy és a közigazgatás reformjai a legfontosabb hosszabb távú feladatok. Örömmel szólt a javuló magyar-orosz viszonyról, és a jó együttműködésről szomszédos országok kormányaival.
Kuncze Gábor is elégedett a kormánnyal. Elmondta, hogy a kisebbik kormánypárt legfontosabb célja az adócsökkentés és a kétkulcsos adórendszer bevezetése, ettől az SZDSZ nem tud eltekinteni.
Pokorni Zoltán, a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség alelnöke szerint a tehetetlenség és az elszalasztott lehetőségek egy éve volt a Medgyessy-kabinet első 12 hónapja. A Kovács László által legfőbb eredménynek tartott 100 napos program Pokorni szerint a Fidesz gazdaságpolitikájának volt köszönhető, azóta viszont megtorpant a fejlődés. Az alelnök úgy értelmezte Medgyessy Péter takarékosságra felszólító szavait, hogy az ország már-már gazdasági válság felé sodródik. A fideszes poltikus szerint erre utal, hogy soha nem látott mértékű az államháztartási hiány, növekszik a munkanélküliség, és jelentős mértékű hitelek felvételére kényszerül a kormány.