Kövesi Vilmos, a CSZOSZ frakcióvezetője és Dógi János, a CSZOSZ elnöke a tanácskozáson egybehangzóan kijelentették: korábban írásos megállapodás született arról, hogy a három fennmaradó alelnöki posztot a CSZOSZ képviselői kapják meg. Ehelyett azonban a Horváth Aladár által vezetett közgyűlés ellenjelöltként állította fel a Magyarországi Cigány Szervezetek Fóruma (MCF), valamint a Magyarországi Roma Parlament (RP) öt képviselőjét.
A szavazás eredménye szerint a közgyűlés Kövesi Vilmos (CSZOSZ), Fauz Zoltán (MCF), illetve Kakas József (MCF) képviselőket választotta alelnökké. Erre Kövesi Vilmos a CSZOSZ nevében lemondott mandátumáról és felszólította a poszton soron következő Várnai Márton és Farkas Antal képviselőket, hogy ne vállalják el a megbízatást. A közgyűlés ekkor abbahagyta munkáját.
A délután folyamán személyi kérdésekről döntött a közgyűlés, a képviselők többsége a Magyarországi Cigányokért Közalapítvány (Macika) kuratóriumába Gyöngyösi Jenőt, Kolompár Orbánt, valamint Burai Bélát és Seres Gézát javasolták.
A Gandhi Közalapítvány kuratóriumába delegálták külsősként Bogdán Péter egyetemi végzős hallgatót, aki nem OCÖ-képviselő. Az Oktatási Minisztérium kisebbségi bizottságába Csovcsics Erikát, a pécsi Gandhi Gimnázium igazgatóját jelölték.
Létrehoztak egy öttagú bizottságot a kisebbségi törvény módosítására vonatkozó javaslat kidolgozására, valamint az egri kórházban történt esetleges diszkrimináció kivizsgálására. A közgyűlés megszavazta, hogy az országos önkormányzat hozzon létre egy munkabizottságot, amely a roma holokauszt idején történteket feltárja, valamint a kárpótlási folyamat hatékony előremozdítása érdekében megteszi a szükséges lépéseket.
Döntöttek arról is, hogy roma holokauszt emlékművet állítanak fel Budapesten, és önálló kiállítást rendeznek a roma holokausztról. Ezen bizottságok elnöki tisztére a közgyűlés Horváth Aladárt javasolta.
A késő éjszakáig tartó közgyűlés a legfőbb személyi kérdésben - az alelnöki posztok elosztásában - nem tudott dönteni, így abbahagyta munkáját.