Az újpesti polgármester, Derce Tamás cáfolta a keddi Magyar Hírlap értesülését, hogy a kerületi képviselőtestület előző nap türelmi zónát jelölt volna ki. "A képviselőtestület hétfőn arról hozott rendeletet, hol nem végezhetik tevékenységüket a prostituáltak" - mondta az [origo]-nak Derce Tamás.
A prostituáltak egyesületének jogi képviselője elmondta: ebben az esetben az Alkotmánybírósághoz fordulnak, ugyanis alkotmánysértőnek találják, ha az önkormányzat rendeletben tiltotta meg a prostitúciót a kerületben.
A hétfőn elfogadott önkormányzati rendelet meghatározza a tiltott zónákat. Ilyen Újpest teljes belterülete és a külterületek közül a védettek, mint például a természetvédelmi területek, a lakóépületekhez 300 méternél közelebb fekvők. Az önkormányzat nem jelölte meg, hol lehet prostitúciót folytatni - mondta a polgármester.
A Magyar Prostituáltak Érdekvédelmi Egyesülete levélben kereste meg az önkormányzatot, hogy adjanak ki hatósági bizonyítványt arról, hogy az általuk megnevezett 19 újpesti utca nem esik védett övezetbe. Az önkormányzat ezután levélben kérte ki a 19 kertvárosi utca 1759 lakásában lakó emberek véleményét. A lakók 91 százaléka válaszolt - az önkorményzat 1604 válaszlevelet kapott, és kivétel nélkül mindenki elutasította a felvetést. A kérdéses 19 utca az önkormányzat rendelete szerint védettnek minősül, és ezt válaszlevélben közöljük majd a prostituáltak szervezetével - mondta a polgármester.
A Magyar Prostituáltak Érdekvédelmi Egyesülete súlyosan alkotmánysértőnek tartja az önkormányzat hozzáállását és az Alkotmánybírósághoz fordul, ha a képviselőtestület olyan rendeletet fogadott el, amely "generálisan tiltja" a prostitúciót - mondta Kárpáti József ügyvéd. Ha a kerületek folytatják a törvénysértő gyakorlatot, az egyesület a belügyminiszterhez fordul - mondta.