Ha találnak irattárukban Kondor Katalinra vonatkozó dokumentumokat, akkor azokat a nemzetbiztonsági szolgálatok soron kívül átküldik az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárába. Itt, lévén szó közszereplőről, ha vannak ilyenek, Kondor adatai már kutathatók és nyilvánosságra hozhatók - nyilatkozta a Népszabadságnak Tóth András, a nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő politikai államtitkár.
Tóth András igennel válaszolt arra a kérdésre, hogy van-e a szolgálatoknál adat Kondor Katalinról, a Magyar Rádió Rt. elnökéről. Azt azonban az államtitkár nem árulta el, hogy a dokumentumokon milyen minőségben szerepel a rádióelnök. "Az adatok a levéltárban megismerhetők és publikálhatók lesznek, miután közszereplő esetében a törvény erre lehetőséget ad" - közölte Tóth. Az államtitkár elmondta, hogy napokon belül megküldik a vonatkozó iratokat a levéltárba.
Kondor Katalin rádióelnökről a Népszava másfél hete jelentetett meg egy dokumentumot, amely szerint a rádióelnök 1974-től kilenc éven át kapcsolatban állt az állambiztonsági szolgálat kémelhárításával. Kondor hamisnak nevezte a lapban közölt dokumentumot, és leszögezte, hogy soha nem működött együtt semmilyen főcsoportfőnökséggel. A rádióelnök múltja tisztázásával az átvilágítóbírákat bízta meg. Kérése azonban így nem teljesíthető, mert az átvilágítóbírák csupán az azóta megszűnt belső elhárítással, a III/III-as főcsoportfőnökséggel fenntartott esetleges kapcsolatok vizsgálatára jogosultak. A Népszavában közölt dokumentum szerint azonban Kondor kémelhárítóként tevékenykedett, márpedig erre a csoportra nem vonatkozik az átvilágítási törvény.
A fordulatot Kondor Katalinnak, a Magyar Rádió Rt. elnökének a kancelláriaminiszterhez írt csütörtöki levele hozta. Ebben a rádióelnök - immár nem a nyilvánosságon keresztül - azt kéri, hogy szakértőjével együtt soron kívül tekinthessen be azokba a róla esetleg keletkezett iratokba, amelyek jelenleg a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok valamelyikénél lehetnek. Tóth azonban leszögezte, hogy erre, vagyis betekintésre az adatvédelmi törvény nem ad lehetőséget, még akkor sem, ha azt az érintett kéri. Csupán a rá vonatkozó személyes adatokról kaphat tájékoztatást.
A kancelláriaminiszter megbízásából válaszoló államtitkár ezért úgy döntött: az elnök asszony kérését figyelembe véve utasítást ad annak tisztázására, hogy a szolgálatoknál fellelhetők-e Kondorral kapcsolatos dokumentumok, és azt is elrendeli, hogy ha találnak ilyet, azt soron kívül küldjék át a levéltárba.