Milliós szerződést kötött 1991-ben a Paksi Atomerőművel a Magyar Paribas Rt. vezérigazgatójaként Medgyessy Péter, ám a szerződésben vállalt gazdasági és pénzügyi tanácsadás teljesítését igazoló dokumentumokra az atomerőmű belső ellenőrzése során sem leltek - derül ki a Koltai Tamás fideszes képviselő által átadott dokumentumokból.
A Magyar Paribas Rt. és a Paksi Atomerőmű között 1991 januárjában létrejött egy szerződés, amelyben az akkor Medgyessy Péter vezette cég negyedévenként másfél millió forint átalánydíjért vállalt pénzügyi és gazdasági tanácsadást az atomerőmű számára. A tanácsadásra a szerződés szerint havi két alkalommal került volna sor - szóbeli konzultáció keretében.
A teljesítésre utaló jeleket és igazolásokat sem a belső ellenőrzés, sem a felügyelőbizottság vizsgálata nem talált. A belső ellenőrzés "nem talált olyan szervezeti egységet az erőműven belül, aki munkája során hasznosította volna az átadott ismereteket". Az ismeretek átadására szóban került sor, "ennek következtében nem készült számlákhoz teljesítési igazolás" - olvasható a belső ellenőrzés megállapításaiból, ahol azt javasolták, hogy a tanácsadási munkákról a későbbiekben készüljenek írásos beszámolók.
A munkák el nem végzésére utal egy 1993-as levél is, amelyet a paksi igazgatóság akkori elnöke írt, egy felügyelőbizottsági vizsgálatra utalva. E szerint a szerződésben foglalt havi két alkalommal történő konzultációk lefolytatásáról, megtörténtéről egyáltalán nem készült írásos anyag, és nem találtak olyan paksi illetékest sem, aki konzultációs partnerként kapcsolatban állt volna a Paribasszal.
A Paksi Atomerőmű a szerződést 1992 májusában bontotta fel augusztus 30-i hatállyal.
Az ügyben megkerestük a kormányszóvivőt, aki annyit üzent, hogy 12 évvel ezelőtti esetre nem kívánnak reagálni.