A K&H-üggyel kapcsolatos nyomozást vezető három rendőr pénteken ismertette a nyomozás eddigi eredményeit. Liszka Károly, az ORFK SZBEI vezetője az ügyészség és a rendőrség közötti kapcsolatról beszélt. E szerint ebben a nyomozásban még fokozottabb az ügyészi felügyelet, mint más ügyekben. A rendőrök naponta jelentenek az ügyészeknek arról, hogy előző nap mit végeztek és aznapra mit terveznek a nyomozók. Emellett hetente és havonta is beszámolnak írásban tevékenységükről a rendőrök. Ha elkészül egy jegyzőkönyv, azt még aznap átfaxolják az ügyészségre. Mindemellett napi rendszerességgel személyesen is egyeztetnek a rendőrök és az ügyészek - mondta Liszka.
Gera Antal, az SZBEI vizsgálati főosztályának vezetője arról számolt be, hogy a brókerbotránnyal kapcsolatos nyomozást két nagy ügyre bontották: az egyik pénzmosás gyanúja miatti bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt indult banki dolgozók ellen. Gera erről a nyomozásról elmondta, hogy korábban 18, jelenleg már csak 16 banki pénztárost gyanúsítanak. Közülük 15-en az Inter-Európa Bank, egy ember az OTP Bank munkatársa. Gera szerint a nyomozást ebben az ügyben lényegében befejezték. Mivel nem merült fel olyan adat, miszerint a pénztárosok szándékosan nem jelentettek volna, ezért mindegyiküket gondatlanságból elkövetett bejelentési kötelezettség elmulasztásával gyanúsítják. Egyelőre azért nem zárják le a nyomozást, mert több banki dolgozót tanúként még kihallgatnak, emellett nem érkezett meg minden kért irat a rendőrökhöz. A nyomozók bekértek több banki belső szabályzatot, ezeket még értékelik. Azt is tisztázni akarják, hogy a jelenleg gyanúsított pénztárosokon kívül felelős lehet-e még valaki az ügyben. Csak ennek eldöntése után zárják le ezt a nyomozást.
Gera közölte, hogy az utóbbi időben megnőtt a pénzmosás gyanújával tett pénzintézeti bejelentések száma, de ezek nagy része pontatlan, megalapozatlan. Tudnak olyan bankról, ahol a vezetők arra kötelezték beosztottjaikat, hogy adott összeg felett midnen tranzakcióról jelentsenek a rendőrségnek, független attól, hogy bármilyen gyanú is felmerült-e arra, hogy mosott pénz jelent meg a banknál.
Papp Csaba, a Kulcsár Attilához és a K&H Equitieshez kapcsolódó sikkasztás, csalás és magánokirat-hamisítás gyanúja miatt indult üggyel kapcsolatban azt mondta: eddig 21 feljelentés érkezett, és 12 embert gyanúsítottak meg: ötöt sikkasztással, öt embert csalással, kettőt magánokirat-hamisítással. A gyanúsítottak közül négy ember előzetes letartóztatását rendelte el korábban a bíróság, közülük hárman azóta óvadék ellenében házi őrizetbe kerültek. Kulcsár Attila Ausztriában kiadatási őrizetben várja ügye folytatását. Hárman szökésben vannak, ellenük nemzetközi körözést adtak ki.
Eddig a nyomozók összesen 9,2 milliárd forintnyi összeget vettek zár alá. 194 tanút hallgattak ki, közülük mintegy 120-an voltak Kulcsár Attila ügyfelei. 12 országtól kértek adatokat jogsegélyegyezmény keretében elsősorban külföldön bejegyzett cégekről. Azt nem tudta megmondani a nyomozás vezetője, hogy pontosan mekkora kárt okozott az ügy, de valószínű, hogy a 10 miliárd forintot meghaladja az összeg. Papp elárulta azt is, hogy a nyomozás azért ilyen hosszadalmas, mert csak a számadatok 3 terrabájtnyi memóriát foglalnak el, vagyis ötezer cd-re férnek rá az adatok.
Papp Csaba szerint rövid időn belül döntenek az esetleges újabb gyanúsításokról, így arról, hogy a K&H Equities-ügyfelek között lehet-e olyan, aki meggyanúsítható. Nem dőlt el az sem, hogy Sz. Gyula taxis, aki pénzt szállított Kulcsár ügyfeleinek, követett-e el ezzel bűncselekményt, illetve azok gyanúsíthatók-e, akikhez vitte a pénzt. Emellett azt is tisztázni kell, hogy a volt bróker egykori munkatársai közül tudott-e még valaki Kulcsár ügyleteiről.