Ügyvédei sokallják Kulcsár óvadékát

Vágólapra másolva!
Az osztrák bíróság várhatóan még januárban ismételten tárgyal Kulcsár Attila óvadékáról. A gyanúsított bróker védői az óvadék jelenlegi, 80 millió eurós (20,5 milliárd forintos) összegének jelentős csökkentését remélik. Kulcsár ügyvédei azt követően döntöttek az újabb óvadékkérelem benyújtásáról, hogy a brókerbotrány többi gyanúsítottja esetében 10-30 millió forint közötti óvadékot állapított meg a magyar bíróság.
Vágólapra másolva!
Milliárdok mágusaihttp://www.partnerlink.hu/cgi-bin/clickthru.cgi?id=6762237376676573006467767123647369797784737270677263&page=http://www.fokuszonline.hu/cgi-bin/start.cgi/apps_fokusz/display/index.html?termek.id=10180&tag=1Könyv a brókerbotrányról

Simonfay Géza, Kulcsár Attila ausztriai védőügyvédje jogorvoslati kérelmet nyújtott be az osztrák bírósághoz még decemberben Kulcsár július 17. óta tartó ausztriai kiadatási őrizetének a megszüntetése érdekében. A kérelem alapján a bíróság újra tárgyal Kulcsár óvadékáról, melyet korábban 80 millió euróban (20,5 milliárd forint) állapítottak meg.

Bánáti János, Kulcsár Attila magyarországi védője elmondta, hogy azután kérték az ügy újratárgyalását, hogy a brókerbotrány többi gyanúsítottja esetében a Fővárosi Bíróság (FB) 10-30 millió forint közötti óvadékot állapított meg. Az ügyvéd szerint bár az osztrák hatóságot nem köti a magyar bíróság döntése, de az új eljárásban az óvadéki összeg megállapításakor mérlegelési szempont lehet az is, hogy Magyarországon mennyi pénzt kellett fizetnie szabadulásáért az ügy többi gyanúsítottjának. Az osztrák bíróság korábban, az óvadék megállapításakor azt akarta kifejezni a 20,5 milliárd forintos összeggel, hogy Kulcsár nem helyezhető szabadlábra.

Az FB decemberben Bitvai Miklós, az Állami Autópálya-kezelő Rt. volt vezérigazgatója esetében 30 millió forint óvadékot állapított meg. Az elsőfokú döntésben ugyanakkor még 10 millió forint szerepelt. A bíróság a bűncselekmény jellegével és súlyával indokolta az összeg emelését. Az ügyben szintén gyanúsítottként szereplő Garamszegi Gábor - a Betonút Rt. volt vezérigazgatója - 30 millió forint letétele után kerülhetett szabadlábra. Az elsőfokú bíróság az ő esetében is alacsonyabb óvadékot, 5 milliót határozott meg, az összeget végül szintén az FB emelte fel. A K&H Bank volt vezérigazgatóját, Rejtő E. Tibort 10 millió forintért engedték szabadon. Az ügy szír gyanúsítottja esetében a bíróság 30 milliós óvadékot állapítottak meg.

A sikkasztással gyanúsított Kulcsár a brókerbotrány kirobbanásakor távozott Magyarországról. A gyanúsított brókert július 17-én fogták el a bécsi Opera előtt az osztrák és a magyar rendőrök közösen. Azt követően adtak ki ellen nemzetközi elfogatóparancsot, hogy nem jelent meg a tervezett rendőrségi kihallgatáson a magyar hatóságok előtt, csak ügyvédjét küldte el maga helyett. Kulcsár - ha bebizonyosodik a rendőrség gyanúja, hogy különösen jelentős értéket sikkasztott el - akár 10 év börtönt is kaphat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!