Bombariadó volt a nyíregyházi vonaton

Vágólapra másolva!
Bombariadó miatt vizsgáltak át egy szerelvényt a hatvani állomáson, de a tűzszerészek nem találtak pokolgépet. A rendőrség közölte. A MÁV-ot e-mailben értesítették ismeretlenek arról, tudomásukra jutott: azért helyeztek ismeretlenek bombát a szerelvényen, hogy kikényszerítsék a magyar csapatok hazahozatalát Irakból. A vonat rendben megérkezett Nyíregyházára. A rendőrség közveszéllyel való fenyegetés miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen.
Vágólapra másolva!

Bombariadó miatt vizsgáltak át egy szerelvényt a hatvani pályaudvaron kedden, de a tűzszerészek nem találtak semmit; egy üzenet szerint a magyar katonák Irakból való kivonásának követelése lehet a háttérben -közölte Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője. Garamvölgyi elmondta: a vonat megérkezett Nyíregyházára, az átvizsgálásban és a biztosításban 150 rendőr vett részt, az akció költsége egymillió forint.

A MÁV egy e-mail üzenetet kapott, amelyben azt közli egy bejelentő: tudomása van arról, hogy a Hatvanból 14.15-kor induló vonatot fel akarják robbantani, ezzel azt követelve, hogy a magyar katonákat vonják ki Irakból - mondta Garamvölgyi László.

A szóvivő közölte: az ORFK tűzszerész szolgálata a vonatot indulás előtt átvizsgálta, de nem talált semmit. Így a szerelvény menetrend szerint elindult. A tűzszerészek azonban elkísérik a vonatot Nyíregyházáig, ahová 18 órakor érkezik. Ahol a személyvonat megáll, ott a helyi rendőrkapitányság rendőrei biztosítják a szerelvényt.

A MÁV fődiszpécsere az MTI-nek elmondta, hogy a vonat indulása előtt körülbelül két órával érkezett a bejelentés. Garamvölgyi László este azt közölte, hogy a személyvonat több mint 30 helyen állt meg, a tűzszerészek a hatvani átvizsgálás után Nyíregyházáig kísérték a szerelvényt.

Az ezredes tájékoztatása szerint minden megyei rendőr-főkapitányságot és városi rendőrkapitányságot értesítettek, ahol a vonat megállt, hogy ellenőrizzék a felszálló utasokat mielőtt odaér a szerelvény.

Közveszéllyel való fenyegetés miatt indítanak eljárást, amely során ki kell nyomozniuk, hogy ki küldte az e-mailt - tette hozzá. A közveszéllyel fenyegetést három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetheti a törvény.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!