"A döntés pontosan úgy hangzik, hogy Budapest főkapitányának előterjesztésére az országos főkapitány indoklás nélkül, a jogszabályban meghatározottak szerint felmentette beosztásából" (Horváth Ferencet) - fogalmazott Gergényi Péter, aki hozzátette: a bűnügyi főosztály vezetőjét hétfőtől "munkavégzésre a főkapitánysági titkárságra rendeltem".
A távirati iroda felvetésére, hogy a magas rangú nyomozót ezzel a döntésével lefokozta-e, a főkapitány azt mondta, hogy nem, hiszen a "rendelkezési állományba helyezett" alezredes továbbra is alezredes marad. Az utódlásról a rendőrség hétfőn nyilatkozik a sajtó munkatársainak - tette hozzá Gergényi Péter.
A munkavégzése alól felmentett Horváth Ferenc azt nyilatkozta: rendelkezési állományba helyezését nem tartja egyértelmű lefokozásnak, hiszen így "szakmai tanácsokkal" segítheti a BRFK főkapitányát, bár a pontos beosztásáról még nem tudott nyilatkozni.
Hozzátette: a hatalmas szakmai kihívás miatt döntött amellett, hogy négyévi, XV. kerületi kapitányságvezetés után, idén áprilisban elfogadta a bűnügyi főosztályvezetői posztot. Mint mondta, a november 16-i hatállyal érvénybe lépett rendelkezési állományba helyezését megelőzően közel nyolc hónapig "csúcsnyomozóként dolgozhatott", hat osztály munkáját felügyelve bűnügyi főosztályvezetőként.
Horváth Ferenc nevét a nyilvánosság első ízben a Mortimer-ügyként elhíresült kardos emberölési kísérlet okán ismerhette meg. A volt csúcsnyomozó ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy "ennél rengeteg sokkal komolyabb ügyük is volt".
A júniusi Kozma utcai zsidótemetőben történt sírgyalázás ügyében is ő nyilatkozott.