Igaz, a képet rekord kikiáltási árról, 80 millió forintról indították, s ilyen magasról még nem indítottak festményt magyarországi aukción. Az is igaz, hogy ilyen kvalitású, az egykori Bedő-gyűjtemény főművéhez hasonló jelentőségű alkotás is csak nagyon ritkán bukkan fel a hazai műkereskedelemben. A Csontváry-életmű 127 ismert alkotásából ugyanis mindössze 22 festmény és három grafika van magángyűjteményben. A többit múzeumok, közgyűjtemények őrzik. Az elmúlt másfél évtizedben Csontvárytól mindössze három képet árvereztek.
A most elkelt, nagyon jellegzetes, rejtélyes, kosztümös figurákkal benépesített Csontváry kép igen ismert, sokszor reprodukálták, számos kiállításon szerepelt, s a művészettörténészek Csontváry nagy kompozícióinak előzményét látják benne.
A versengésbe több, telefonon licitáló érdeklődő is bekapcsolódott, de a képet a néhány perces, feszült licitálás után - százmillió felett tízmilliós lépésenként emelkedett az ár - egy, a teremben helyet foglaló gyűjtő szerezte meg.
A kép ezzel az utóbbi 15 év legdrágábban elkelt alkotásai között van: a legutóbbi ilyen, nagy figyelmet kiváltó alkotás Munkácsy Mihály Poros út című képe volt, amely ugyancsak a Mű-Terem Galéria árverésén 2002-ben 220 millió forintért kelt el.
Magas árat ért el hétfőn este Bortnyik Sándor Stranddáma című képe is, amelyért végül 38 millió forintot adtak.