Szombaton tüntetnek a motorosok a fővárosban amiatt, hogy az eddig a jármű súlya alapján megállapított súlyadót januártól a teljesítmény alapján kiszámított fizetnivaló váltja fel. Számításaik szerint ez azt jelenti, hogy átlagosan hat-nyolcszor többet kell befizetniük, de akadnak olyan kétkerekűek is, amelyeknél a drágulás akár 15-szörös is lehet.
Egy motoros érdekvédelmi szervezet indított aláírás-gyűjtési akciót a súlyadóváltozások ellen, ezt az akciót zárja a Dózsa György úton (Andrássy út - Ajtósi Dürer sor közötti szakaszon) este hét órától kezdődő tüntetés. A szervezők felhívásukban igyekeztek a résztvevők figyelmét felhívni arra, hogy a tartsák be a KRESZ szabályait és főként, hogy ne lépjék át a megengedett legnagyobb sebességet. A demonstráció alatt tilos a motoros mutatvány, az egykerekezés és a tiltakozás extrém formái, például a gumiégetés.
Tüntetések sora az ősszel
Az egyetemisták és a főiskolások viszont a már elfogadott tandíj (hivatalos nevén: fer - fejlesztési részhozzájárulás) ellen fognak tüntetni a Kossuth téren két hét múlva. A szeptember 21-i demonstrációra a szervező Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája legkevesebb tízezer résztvevőt vár, de vidéki városokban is készülnek további figyelemfelkeltő megmozdulásokra.
Nemcsak a diákok, a tanárok is elégedetlenek: a Pedagógusok Szakszervezete egész nagygyűlés-sorozatot akar tartani októberben a közoktatási törvény módosításai miatt. A tandíj elleni diáktüntetést a Nagycsaládosok Országos Egyesülete is támogatja, de a szervezet szintén szervez saját demonstrációt még a tandíjellenes tüntetés előtt. A nagycsaládosok szeptember 16-án vonulnak az utcára, mert hiányolják az elvonó intézkedéseket megelőző egyeztetéseket.
A Gyurcsány-kormány reálbércsökkenést előidéző intézkedései ellen egész tüntetéssorozatot helyeztek kilátásba a szakszervezetek is. Bár a vezetők többször hangsúlyozták: elsősorban a tárgyalásokban gondolkodnak, és csak akkor nyúlnak radikálisabb eszközökhöz - mint amilyen a tüntetés vagy a sztrájk -, ha az egyeztetések eredménytelennek bizonyulnak. A Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája és a Munkástanácsok Országos Szövetsége már létre is hozott egy országos demonstrációs bizottságot.
A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) szintén bejelentette, hogy amennyiben nem tudnak a munkáltatói szervezetekkel megállapodni a bértágyalásokon, készek demonstrálni. A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma pedig kifejezetten a közalkalmazotti bértábla megtartásáért szállt harcba.