A tudósítások elsősorban a Kossuth téri megmozdulásra koncentráltak, de megemlítették, hogy a Fidesz lemondta a szombatra tervezett budapesti nagygyűlését, idézve Kövér Lászlót, aki szerint pártja "konkrét információkat kapott tervezett robbantásos merényletekről" és más, "a kormány és biztonsági illetékesek részéről készülő provokációkról".
Az AFP helyszíni riportjában kiemelte, hogy érezhetően kevesen, alig hétezren voltak a Parlament előtt, a korábbi 15 ezerrel szemben, bár, mint a francia hírügynökség megjegyezte, ez a szám is csak relatíve nagy egy kétmilliós nagyvárosban. Az AFP megszólaltatott több tüntetőt, akik közül egy 24 éves diáklány úgy vélekedett: "A helyzet 1956-ra emlékeztet, ha nem is horderejével, hanem eszméivel, mert a nép ezúttal is a hazugság ellen tiltakozik."
Egy 23 éves diák, aki magát nyíltan antiszemitának és a MIÉP hívének vallotta, a Trianon előtti Nagy-Magyarország visszatérését kívánta, de előbb "a szociál-liberális kormány visszavonulását, és megszorító programjának visszavonását" követeli. Egy 22 éves, Fideszhez közelálló joghallgató azért sajnálkozott, hogy "visszaélnek 1956 szimbólumaival" és ez ártani fog Magyarország külhoni imázsának. Egy fiatal egri irodalom-tanárnő elmondta, hogy áprilisban Orbán Viktorra szavazott, mert "ő nem hazudik, és figyelembe veszi a nép vágyait, érdekeit".
Az AP "Gyurcsány még állja a harcot politikai túléléséért" című írásában megállapítja: lecsillapulóban van az utcai erők, javulnak a közvélemény-kutatási mutatók, és bár még rögös út áll Gyurcsány Ferenc előtt, egyre nagyobb esélye van arra, hogy hivatalában maradhat. Az amerikai hírügynökség szerint a dolgok még rosszra fordulhatnak, mivel az ellenzék bizonyítékokat követel a kormányfőnek ama kijelentésére, hogy az ország gazdasága "csak a gondviselésen, a világgazdaság pénzein és sok-sok fortélyon múlott".
Ha hamis könyvelések és más törvénysértések napvilágra kerülnének, ez visszavonhatatlanul Gyurcsány ellenfeleinek malmára hajtaná a vizet - emeli ki az AP. Ugyanakkor az "idő is csillapíthatja a Gyurcsány-ellenes haragot", írja, és ezzel kapcsolatban idézi az elmúlt napok közvélemény-kutatásainak alakulását, és azt, hogy már csütörtökre virradóra is enyhébb összecsapások voltak Budapesten, mint az előző két éjszaka, békésen zajlott le a Kossuth téri tüntetés. Mindez az AP szerint időt ad Gyurcsánynak, hogy azt tegye, amit a legjobban tud: meggyőzze az embereket.
Tomos Packer, a londoni Global Insight intézet vezető közgazdásza szerint bizonyos értelemben Gyurcsány és kormánya még meg is erősödött a viharokat kiváltó nyilatkozat után, mert tisztázta az ország helyzetét. Az AP úgy értékeli, hogy a Fidesz-nagygyűlés elhalasztása is a kormányfőnek kedvezhez, mivel a korábbi hasonló rendezvények több százezer embert vonzottak és erőteljes katalizátora lett volna most széleskörű tüntetéseknek.