Vizsgálják, hogy van-e kapcsolat a veszprémi postásgyilkos és a fegyveres testületek között - közölte pénteken az [origo]-val Horváczy Emese, a Nemzeti Nyomozó Iroda sajtóreferense. Egy hónappal ezelőtt, egy Tatabányához közeli erdőben találtak meg elásva olyan tárgyakat, amelyek a kézbesítőket megtámadó férfihez köthetők.
Mint azt a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) csütörtökön bejelentette, ezek között vannak olyanok, amelyek alapján az is lehetséges, hogy a férfi nem egyszerűen rendőrnek öltözött több támadásánál is, hanem tagja, vagy tagja volt valamelyik fegyveres testületnek. A vizsgálat önmagában nem jelenti azt, hogy az elkövető aktív, hivatásos állományú tag, azonban a nyomozás egyik verziója érinti ezt a kört is - tette hozzá a sajtóreferens.
Kitérő választ kaptunk ugyanakkor arra a kérdésre, hogy ezek szerint valódi egyenruhát, felszerelést találtak-e, illetve, hogy milyen módon kutatnak a nyomok után a rendőrség, a honvédség és a határőrség állományán belül. Csütörtökön jelentették be, hogy összefüggés van a móri bankrablás és a veszprémi postásgyilkosság között: az erdőben olyan lőszerhüvelyeket is találtak, amelyek két AP típusú pisztolyból származnak.
Az egyik pisztolyt bizonyítottan a 2003-as veszprémi postásgyilkosság során használták, a másikkal pedig Kaiser Ede lőtt a móri bankrablásnál. A rendőrök feltételezése szerint a két fegyverrel ugyanaz a személy látta el a móri bankrablókat és az ismeretlen postásgyilkost.
Az NNI sajtóreferense pénteken még hozzátette: a két bűntény közötti kapcsolatra úgy jöttek rá, hogy a móri tett elkövetése óta folyamatosan elemzik azokat a bűncselekményeket, amelyeknél 7.65 mm kaliberű lőfegyver kerül elő. Így sikerült megállapítani, hogy a megtalált hüvelyek között van olyan, amelyet a Móron használt fegyverből lőttek ki.
A 2002. május 9-én elkövetett, nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás során használt fegyvereket máig nem találták meg, a most megtalált lőszerhüvelyek viszont valószínűleg közelebb viszik a rendőröket ennek a tisztázatlan kérdésnek a megoldásához. A fegyverek beszerzésével, a móri per során az ügyészség Hajdú Lászlót vádolta. A bíróság Hajdút más fegyveres rablások miatt 15 évre ítélte el, a bankrablás elkövetésért Kaiser Ede pedig tényleges életfogytiglant kapott. A postásgyilkost máig nem sikerült azonosítani, az ismeretlen férfi összesen hat alkalommal rabolt ki postásokat Győrben és Tatabányán, 2003-ban pedig lőfegyverrel meg is ölt egy postai kézbesítőt Veszprémben.