Elfogta a rendőrség a 2003-as veszprémi postás rablógyilkosság gyanúsítottját. A férfit azzal gyanúsítják, hogy 2003 és 2005 között hat postást rabolt ki, Veszprémben pedig egyet meggyilkolt - adta hírül a Havaria Press. A hírügynökség szerint a férfit pénteken este a Nemzeti Nyomozó Iroda Aradi utcai központjába szállították, és megkezdték kihallgatását. A kihallgatás még este tízkor is tartott, és a gyanúsított kirendelt ügyvédje szerint akár hajnalig is folytatódhat.
A Népszabadság internetes kiadása arról számolt be, hogy férfi a kihallgatás során beismerte, hogy részt vett a 2002 májusában elkövetett nyolc halálos áldozatot követelő móri mészárlásban. A lap hozzáteszi: a gyanúsított bármikor visszavonhatja vallomását, de ha az elhangzottakat a tárgyi bizonyítékok (fegyver, DNS-nyom) is megerősítik, a vallomás visszavonásának már szinte nincs jelentősége.
A gyanúsított előzetes letartóztatásáról hétfőn délelőtt döntenek - közölte a kirendelt védőügyvéd, Fecci Gizella. Hajnalra a férfi beismerő vallomást tett, azt azonban az ügyvéd nem kívánta elárulni, mire vonatkozóan. A védőügyvéd személyesen nem vett részt a kihallgatáson, ügyvédjelöltje helyettesítette.
A Népszabadság úgy tudja, hogy a - büntetlen előéletű, N. Lászlónak hívott - férfi vallomása alapján, a hét végén a rendőrség egy újabb férfit vett őrizetbe azzal a gyanúval, hogy az illetőnek köze lehet a 2002. május 9-én nyolc ember halálával végződött móri mészárláshoz. A Nemzeti Nyomozó Iroda nem kívánt nyilatkozni az ügyben, Horváczy Emese sajtóreferens az [origo]-nak azt mondta: hétfőn tartanak sajtótájékoztatót az ügyben. A TV2 Napló című műsorában ezen kívül annyit mondott: miután a Nemzeti Nyomozó Iroda egy hónapja tartott sajtótájékoztatóján bejelentették, valószínűleg kapcsolat van a postásgyilkosság és a móri bankrablás között, ezen a vonalon kezdtek nyomozni, és mindkét ügyről szereztek új információkat.
A Blikk hétfőn a férfi szomszédjára hivatkozva arról írt, hogy a gyanúsított korábban biztonsági őrként dolgozott, és imádta a fegyvereket.
Faragó Lajos ügyvéd - aki két olyan férfit véd, akik azt állítják, hogy vannak információik a móri mészárlásról - az [origo]-nak azt mondta: furcsállja az állítólagos beismerést. Az ügyvéd szerint ez ugyanis tényleges életfogytiglani büntetést jelentene. "Őrült, aki önként megy a vágóhídra" - mondta Faragó, majd hozzátette: kérdés az is, hogy a beismerés bűnsegédletre vagy részvételre vonatkozik. Az ügyvéd szerint, ha valóban bebizonyosodna, hogy a férfi gyilkolt Móron, azért lenne érdekes, mert Kaiser Edét jogerősen emiatt ítélte életfogytiglanra a bíróság. A másik vádlott, Hajdú László pere jelenleg is folyik.
Kaiser Ede ügyvédje, Dezső Antal vasárnap azt mondta: ha bebizonyosodik, hogy a hét végén rendőrkézre került emberek részt vettek a nyolc áldozatot követelő móri vérengzésben, az ügyészségnek perújítási eljárást kell kezdeményeznie Kaiser Ede ügyében. Kiss Attila, Hajdú László egyik védőügyvédje is ugyanerről beszélt a hírekre reagálva.
Kiss Attila szerint ebben az esetben olyan új adatok merülnek fel, amelyeket a korábbi eljárásban a nyomozók és a bíróság nem vizsgáltak. Szerinte ha kiderül, hogy Kaiser Ede és Hajdú László nem jártak a bankrablás idején Móron, fel kell őket menteni a vádak alól, de ellenkező esetben is új eljárást kellene kezdeményezi, tekintettel az új gyanúsított beismerő vallomásából származó körülményekre.
Házkutatást is tartottak
A postásgyilkossággal gyanúsított férfi kihallgatásával párhuzamosan a postásgyilkossággal gyanúsított férfi tatabányai lakásán házkutatást tartottak a nyomozók. A fegyveres rabló, aki a gyanú szerint 2003 júniusában több lövéssel végzett a veszprémi kézbesítővel, általában rendőrnek adta ki magát. A rabló a rendőrök verziója szerint a Veszprém-Győr-Tatabánya háromszögben hajtotta végre támadásait.
A nyomozók már korábban azt valószínűsítették, hogy az elkövető Tatabányához kötődhet, ahol ismerősei nem is tudnak bűnös életviteléről. Az ügy felderítését nehezítette, hogy a tanúvallomások sokszor egymásnak ellentmondóan írták le a 25 év körüli rablót, ráadásul ő maga is többször megváltoztatta a külsejét.
Hiába készült róla fantomkép, sőt tavaly év végén még egy szoborfej is, a nyomozás nem hozott eredményt, pedig a nyomravezetői díjat utoljára már 10 millió forintra emelték. A nyomozásban a fordulópontot az jelentette, mikor a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai néhány hónapja egy Tatabányához közeli erdőben olyan elásott fegyverekre bukkantak, amelyek a postásokat megtámadó férfihez köthetők. Egyes eszközökből arra is lehetett következtetni, hogy a férfi nem egyszerűen rendőrnek öltözött több támadásánál is, hanem tagja, vagy tagja volt valamelyik fegyveres testületnek. Ezt a gyanút erősítették a rablások körülményei, valamint a férfi lőkészsége is.
A nyomozók azt is feltételezték, hogy összefüggés lehet a móri bankrablás és a veszprémi postásgyilkosság között: az erdőben ugyanis olyan lőszerhüvelyeket is találtak, amelyek két AP típusú pisztolyból származnak. Az egyik pisztolyt bizonyítottan a 2003-as veszprémi postásgyilkosság során használták, a másik pisztoly viszont a móri gyilkosok fegyvere volt. A rendőrök feltételezése szerint a két fegyverrel ugyanaz a személy látta el a móri bankrablókat és a postásgyilkost.