Tavaly június elején, három nappal új kormánya eskütétele előtt Gyurcsány Ferenc jó érzéssel eltelve olvashatta a Népszabadságot, a lapban közölt Szonda Ipsos felmérés szerint ugyanis népszerűsége soha nem látott magasságokban szárnyalt. A hasonló listákon rendszerint jól szereplő Szili Katalin szocialista házelnök előzte csak meg a sorban, megítélése 56 ponton állt.
Most, egy évvel később legfeljebb annak örülhet, hogy az áprilisi 29-ről májusra sikerült 30-ra feltornáznia a pontszámot. Ez a hatalmas visszaesés azt is jelenti, hogy a népszerűségi listák végére került az egészségügyi miniszter - előbb Molnár Lajos, majd Horváth Ágnes - társaságában.
Mindez együtt járt pártja, az MSZP mélyrepülésével is, aminek eredményeként már hónapokkal ezelőtt hangzottak el kritikus nyilatkozatok szocialista politikusok részéről. Rendszerint a reformok gyorsaságát és a szerintük rossz kommunikációt bírálták, de eközben elégedetlenkednek a szabad demokraták is. Szerintük megtorpantak a reformok. És akkor az ellenzéket még nem is említettük, amely szerint a kormány egyenesen romlásba viszi az országot.
Ezek alapján úgy tűnhet, hogy a tavalyi választási győzelem után nagy lendülettel meghirdetett reformkormányzás egy éve alatt sikerült magára haragítania szinte mindenkit: elfordult tőle a lakosság jó része, zúgolódnak párttársai, elégedetlenek koalíciós partnerei, az ellenzék pedig legszívesebben elkergetné a hatalomból.
Az [origo] ezek után arra kíváncsi, van-e olyan ember Magyarországon, akinek pozitívan változott meg a véleménye Gyurcsány Ferencről az elmúlt egy évben. Vagyis: egy éve még olyan miniszterelnöknek tartotta, aki rosszul végzi a dolgát és ezért nem kedvelte, esetleg utálta, de menet közben meggondolta magát, és most már helyesnek tartja, amit tesz. Olyan emberek jelentkezését várjuk, akik hajlandók nevüket vállalva beszélni arról, hogy mi okozta a pálfordulásukat. Leveleiket szerda 14 óráig várjuk itt.