A napirend elfogadásával kezdődött a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülése szerda délelőtt. A képviselők többsége nem támogatta az MSZP két javaslatának napirendre vételét, így azokat nem tárgyalja a testület. Az egyik előterjesztés a Budaörsi úti buszsáv kialakításával kapcsolatos vizsgálóbizottság felállításáról szólt, a másik pedig a Budapesti Egészségügyi Modell első lépését tartalmazta.
Tarlós István főpolgármester politikai cirkusznak nevezte a buszsávról szóló javaslattételt, míg az egészségügyet érintő indítvány kapcsán közölte: érdemében okafogyottnak tartja az előterjesztést, miután a kormány már döntött a kérdésben. Horváth Csaba, az MSZP frakcióvezetője felháborítónak nevezte, hogy az egészségügyet érintő előterjesztéssel nem foglalkoznak, ezért szavazást kért a napirendre vételről. A javaslat tárgyalását kilencen támogatták, ketten tartózkodtak, huszonegyen pedig nemmel szavaztak.
A Fővárosi Közgyűlés huszonhárom oktatási vezetői posztra írt ki pályázatot, ezek közül tizenkilenc pályázatot fogadott el, a fennmaradó négy álláshelyre olyan jelentkező volt, aki a pályáztatás megkezdéséig nem szerezte meg a szükséges közoktatás-vezetői végzettséget, illetve sem az alkalmazotti közösség, sem a munkacsoport nem javasolta a posztra. Az intézmények új igazgatói augusztus 15-től öt évig tölthetik be a posztot.
Várhatóan a közgyűlés ülése közben hozza meg határozatát a versailles-i bíróság az Alstom-ügyben, így feltehetőleg ez is téma lesz. A másodfokú francia hatóság még május 4-én hallgatta meg a feleket a bankgarancia lehívásának ügyében. A bíróság arról határoz, hogy jogszerű volt-e a BKV kísérlete a 3 milliárdos bankgarancia lehívására. A lépést az Alstom azért vitatja, mert szerintük a BKV jogellenesen bontotta fel a metrókocsi-szerződést, így a garancia lehívása sem lehet jogszerű.