Továbbra sem férhet hozzá Simon Gábor bécsi bankszámláján ahhoz a 107,7 millió foritnyi euróhoz, amelyet még tavaly zároltatott a Központi Nyomozó Főügyészség. Pontosabban előbb 74,4, majd összesen 107,7 milliónyi eurót zároltak az összesen mintegy 240 millió forintnyi devizát őrző számlán.
A zár alá vétel indoka az volt, hogy mivel Simon nem tüntette fel képviselői vagyonnyilatkozatában a külföldi számláin lévő összegeket, sem azok forrását, bevallatlan jövedelemként kezelték, és a NAV személyi jövedelemadó-hátralékot állapított meg összesen 128 385 409 forint értékben.
Ezt a pénzt tavaly októberben azonban átutalta Simon Gábor a NAV számlájára. A határozat ellen Simon fellebbezett, mégis fizetett, hiszen költségvetési csalás gyanúja esetén a kettőtől 8 évig terjedő büntetési tétel korlátlanul enyhíthető, ha a gyanúsított még a vádirat benyújtása előtt megtéríti az okozott kárt.
A volt politikus ügyvédje november közepén indítványozta az ügyészségnél a bécsi bankszámla zárolásának feloldását, ám a számlán maradt a zárolás, aminek okára semmilyen magyarázatot nem kapott. Az Origo próbálta kideríteni, miért, de az ügyészség a nyomozás érdekeire hivatkozva hallgat.
Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője érdeklődésünkre azt válaszolt, hogy a megkeresésünkben „szereplő kérdések a nyomozás részleteit olyan mélységében érintik, hogy a nyomozás érdekeire figyelemmel azokra jelenleg nem adható tájékoztatás."
Ezekre a kérdésekre nem adhattak tájékoztatást:
A 2014 február elejei Magyar Nemzet-cikk által kirobbantott Simon-ügy egyéves évfordulóján nemrég a bíróság megszüntette a tavaly tavasszal két hónapot előzetes letratóztatásban is töltött Simon Gábor csaknem kilenc hónapja tartó házi őrizetét, így Budapesten belül már szabadon mozoghat.
Eközben a 128 milliós adóhátralékot megállapító NAV-határozat ügyében is változás állt be. Simon ügyvédje, Dr. Nagy István akkor az Origónak elmondta: másodfokon hatályon kívül helyezték ezt a határozatot, az adóhátralék ügyében folyó eljárást elölről kell kezdeni.