Bejelentést tett a balatonfüredi rendőrkapitányságon a közszolgálati hírcsatorna híradósa, Borsa Miklós bántalmazása miatt az MTVA vezérigazgatója - tudatta a közmédia. A munkáltató csak bejelentést tehet, feljelentést a sértett tehetett volna, de Borsa nem tett.
Az MTVA kollégáját, Borsa Miklóst 2015. április 11-én Balatonfüreden ismeretlen elkövető bántalmazta - emlékeztetett az MTVA a hírre, melyről az Origo elsőként számolt be. Szabó László Zsolt, az MTVA vezérigazgatója ezért 15-én, szerdán levélben fordult a balatonfüredi rendőrkapitánysághoz azzal a kéréssel, hogy a hatóság kezdjen vizsgálatot a Borsa Miklóssal történt esettel kapcsolatban.
Az MTVA vezetője megengedhetetlennek és a társadalomra kiemelten veszélyesnek tartja, hogy a közmédia munkatársát vagy bármely állampolgárt a munkája miatt akár szóbeli, akár tettleges támadás érje - derült ki az MTVA közleményéből.
Az Origo értesülése szerint a szombat éjjel megtámadott híradóst arcon ütötték, legalábbis így fogalmazott a kórház egyik vezetője, aki név nélkül azt is elmondta, hogy konkrét betegről nem adhat felvilágosítást, de aznap este egy férfit zúzódásos sérülések miatt láttak el.
A közszolgálati televízióban az esetről úgy fogalmaztak: "Megdöbbenéssel fogadtuk a hírt, hogy a munkánk miatt fizikai bántalmazás érhet bennünket, de az M1 valamennyi munkatársa a történtek ellenére is tovább végzi feladatát." Az is elhangzott az adásban, hogy először azt kérdezték Borsa Miklóstól, ő mondja-e a híreket, majd rárontottak, ütötték, és közben azt ordították neki: "Most hazudj!"
Borsa Miklósnak kellett volna vezetni hétfő este a fél 8-as híradót, de az atrocitás miatt Németh Balázs ugrott be helyette. Az Origo kereste Borsa Miklóst, aki csak annyit közölt, hogy köszöni az érdeklődést, de szabadságon van. Borsa nincs olyan állapotban, hogy műsort tudjon vezetni, otthonában gyógyul.
Az eset miatt az újságírók elleni támadások büntetésének szigorítását javasolja a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ). A szervezet elnöksége elfogadhatatlannak tartja a Borsa Miklós elleni támadást, és jelezték: "A médiában dolgozók közszereplőkhöz hasonló szabad bírálata a demokratikus nyilvánosságnak természetes és építő eleme". Az erőszakos akciókat "határozottan és egységesen" kell elítélnie a magyar társadalomnak, az újságírók és a médiafogyasztók közösségének - tették hozzá.
Mint arról az Origo beszámolt, más magyar riporterrel, tévéssel is történt már hasonló eset. A Kettős mérce nevű portál videoriporterét idén, 2015. március 15-én verték meg egy rendezvényen. Az egyik résztvevő megütötte, miután az újságíró felvételt készített róla. A riporter magánvádas eljárást indított a történtek miatt.
Tavaly október 26-án pedig a tüntetők az eseményről élőben tudósító Hír TV munkatársait támadták meg, és megrongálták a berendezéseket, ami miatt meg kellett szakítani a rendkívüli híradást. A Hír TV feljelentést tett a stábját ért támadás miatt a rendőrségen.
Emlékezetes az az eset is, amikor 2007-ben lakásának mélygarázsában támadták meg Csintalan Sándort. Négy férfi ólmosbotokkal rontott rá a Hír Televízió műsorvezetőjére, aki súlyos sérüléseket szenvedett a kezén és a fején is. A sérültet kórházban kellett ápolni.