Megérkeztek a töriérettségi feleletválasztós tesztjéről készült első képek, amelyeket Szendrei Péter, a Szent László Gimnázium magyar-történelem szakos tanára látott el lehetséges megoldási kulcsokkal.
Nem volt különösebben nehéz a történelemérettségi, volt olyan diákom, akivel már 9.46-kor találkoztam a folyosón - mondta az Origónak Szendrei Péter, hozzátéve, hogy tényleg felesleges volt előre tippelni a témákról. "Az évforduló miatt 1945 vagy a holokauszt adta volna magát, mégsem voltak feladatok ezzel kapcsolatban" - mondta.
A gimnáziumi tanár kiemelte, hogy az esszékérdések mindegyike tankönyvi törzsanyag volt, ezért is lehetett egyszerűbb az érettségizőknek. Mivel a diákok kevésbé szeretik az eszmetörténetet, a felvilágosodást kifejtő esszé valószínűleg nem volt annyira népszerű – találgatott.
A fotókon pirossal jelölték a lehetséges helyes válaszokat. Az írásbeli szakasz a Nyugat-római Birodalomhoz kötődő kérdésekkel startolt. Ha valaki arra kíváncsi, hogy az esszéket hogyan volt érdemes kifejteni, az Origo videórovatában hamarosan ezt is megmutatjuk.
A középkori Európa kereskedővárosairól és főbb kereskedelmi útvonaláról is kérdezett a teszt, mindezeket a térképen is meg kellett találni.
A kontinenst behálózó útvonalakat név szerint kérte a teszt, a mellékelt térkép viszont a szállított nyersanyagok és árucikkek megjelölésével is segített.
A török és a magyar seregek fontosabb összecsapásait viszont már számok alapján lehetett bejelölni, a válasz betűjelét a megadott számhoz párosítva.
Több kérdés is vonatkozott az amerikai történelemre, a helyes válaszokat bekarikázhatták a diákok.
Az augsburgi vallásbéke jelentését és szerepét igaz-hamis válaszok alapján lehetett meghatározni.
A vizsgázóknak idézetek alapján kellett azonosítaniuk, hogy a kérdéses szöveg melyik középkori magyar társadalmi vagy népcsoportra vonatkozik.