Simon a botrány kirobbanása óta szinte alig nyilatkozott, most azonban beszélt. Arról viszont hallgatott, hogy honnan volt a pénz. Költségvetési csalással és okirat-hamisítással gyanúsítják.
A TV2-nek adott interjúban azt mondta: "Az első pillanatoktól kezdve nekem nem volt olyan vallomásom, ami arra irányult volna, hogy én elismerem azt, amivel engem megvádoltak."
"Sem takargatni-, sem félnivalóm nincsen"
- mondta, hozzátéve: az elmúlt egy évben azért szenvedett, mert látta az egész folyamat minden "negatív elemét". Arra, hogy folytatná-e politikusként, azt mondta: korai még erről beszélni. Azt viszont már belátta, hogy nem tud ugyanabba az életbe visszalépni, ahol egy évvel ezelőtt volt.
Simon Gábort legutóbb 2014. november 21-én hallgatták ki gyanúsítottként. Az MSZP volt elnökhelyetteséről tavaly február elején derült ki, hogy több százmillió forintot tart egy bécsi számlán, és azt nem tüntette fel a vagyonnyilatkozataiban.
Később az is nyilvánosságra került, hogy egy bissau-guineai útlevéllel Magyarországon is nyitott számlát, amelyen szintén milliók vannak.
Simon Gábort 2014. március 12-én helyezte előzetes letartóztatásba a bíróság, két hónappal később azonban a házi őrizetét rendelte el, majd ezt lakhelyelhagyási tilalomra változtatták.
Csaknem 100 millió forintos költségvetési csalással gyanúsítják.
Hírt adtunk róla, hogy lényegében lezárult az MSZP egykori elnökhelyettesének ügyében folytatott nyomozás, Simon Gábor nem vagy csak nagyon rövid időre kerül majd rács mögé. Az pedig szinte bizonyosra vehető, hogy a bécsi bankszámlán parkoltatott vagyon megmaradó részével - több mint 100 millió forinttal - minden további nélkül rendelkezhet majd a volt szocialista országgyűlési képviselő.