A Liberálisok elnöke tudni szeretné, hogy a Századvégtől kik férnek hozzá szigorúan titkos kormányzati iratokhoz. Fodor Gábor továbbá az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága elé vinné az ügyet, mondván:
a Századvég Alapítvány munkatársainak 2013-ig nem volt joga az állam titkainak kezeléséhez,
a cégcsoport mégis milliárdos megbízásokat kapott kormányzati stratégiaalkotásra.
Az nemrég derült ki a belügyminiszter Fodor Gábornak adott írásbeli válaszából, hogy 2013. október vége előtt kapott a Századvég Alapítvány néhány munkatársa személyi biztonsági tanúsítványt. Azóta többen is kaptak, így jelenleg összesen 21 századvéges ismerheti meg az állam titkait.
Maga az alapítvány 2014. február 5-én kapta meg a telephely biztonsági tanúsítványt.
Fodor Gábor emlékeztetett: 2010 után már több milliárdos állami megbízást kapott a Századvég a kormánytól - stratégia alkotásra is. Amennyiben állami stratégiákat úgy írtak, hogy ahhoz nem volt szükségük minősített adat ismeretére, az szerinte "alacsony színvonalú munkát eredményezhetett".
Ha viszont kaptak belső anyagokat a kormánytól - folytatja Fodoraz okfejtést - akkor azok minősített anyagok voltak, ezek jogosulatlan kiadása pedig bűncselekményt jelent. Úgy vélte,
a nemzetbiztonsági bizottságnak azt kell vizsgálnia, fennállhat-e bűncselekmény elkövetése.
A Liberálisok a helyzet tisztázása érdekében újabb kérdéseket tettek fel Pintér Sándornak.
A 21 századvéges munkatárs neve mellett arra is kíváncsiak, hogy a cégtől kik kapnak meghívót kormányülésekre, illetve milyen adatáramlás van a jegybank és a Századvég között.