A terrorveszély jelenlegi, közepes szintjén nem kell változtatni Magyarországon, a hatóságok nem rendelkeznek olyan információval, ami ezt indokolná - mondta Bakondi György, a miniszterelnök főtanácsadója sajtótájékoztatóján, hétfőn.
Karácsonykor az osztrák rendőrség fokozta a biztonsági intézkedéseket Bécsben,
miután hírszerzési értesülések szerint az év végi időszakban terroristák támadásokra készülhetnek az osztrák fővárosban és más európai nagyvárosokban - közölték szombaton a bécsi hatóságok.
Bakondi György a terrorfenyegetettség mellett arról is beszélt, hogy akár a magyar–román határon is kész kerítést húzni a kormány, ha ott menekültek jelennének meg. Szerinte a szlovén határ esetleges teljes lezárása után elképzelhető, hogy a migránsok egyik új útvonala Románia felé terelődik.
Kiemelte, hogy a kormányban úgy látják, Románia elszánt határai védelmére. Ha mégis nagy számban jelennének meg migránsok a magyar–román határon, akkor a magyar kormány kész lenne itt is a déli határhoz hasonló intézkedések bevezetésére - mondta.
Bakondi arról is beszélt, hogy a bevándorlók között egyre több esetben találnak
az Iszlám Állam terrorszervezethez köthető személyeket.
Szerinte ezért 2016-ban fokozódhat az európai polgárok migrációval szembeni ellenérzése.
A miniszterelnöki főtanácsadó szerint Magyarország mindent megtesz a menekültek szétosztását célzó európai kvótarendszer visszautasításáért.
Bakondi szerint a kvótarendszerrel az ellenőrzés nélkül, veszélyt jelentő módon érkező menekülteket osztanák szét a tagállamok között.
Németországban viszont zajlik biztonsági ellenőrzés a menekülttáborokban.
Egy férfit, aki a német rendőrség gyanúja szerint az Iszlám Állam nevű terrorszervezet egyik középszintű "hivatalnoka" volt, épp ellenőrzése előtt vitték el ügyészségi utasításra a rendőrök.
Bakondi a számokról is beszélt: 2010 és 2014 között 50 ezer alatt maradt a zöldhatáron keresztül Magyarországra érkezők száma. Idén ez a szám 400 ezerre nőtt. Ezek a menekültek összesen több mint 100 országból érkeztek, a legtöbben, 158 ezren szírnek vallották magukat, 73 ezren afgánnak, míg 36 ezer esetben nem tudták megállapítani az érkezők nemzetiségét.