A kormánypárti politikus előremutatónak nevezte a Honvédelmi Minisztériumban pénteken tartott többpárti egyeztetést, amelyet követően újságíróknak elmondta, a távol maradt MSZP kivételével valamennyi párt egyetértett abban, hogy a párizsihoz és a brüsszelihez hasonló terror veszélyének elhárítása olyan azonnali beavatkozásokat igényel, amelyek alapvető jogok korlátozásával járnak, és erre kizárólag különleges jogrendben van lehetőség.
Schiffer András a tárgyalásokkal kapcsolatban az Origónak azt mondta, hogy egyelőre csak az tűnik biztosnak, hogy az egyeztetések folytatódnak. A kormány a tárgyalás elején a korábbi januári javaslatát hozta be apróbb módosításokkal, de mivel azt sem az LMP, sem a Jobbik nem fogadta el, ezért azt levették a napirendről – mondta Schiffer.
Szó sincsen arról, hogy a tervezett módosításokról megállapodtak volna, mivel erre sem az LMP, sem a Jobbik képviselője sem kapott erre felhatalmazást – mondta az LMP frakcióvezetője. Arról sincsen konszenzus, hogy az alaptörvény keretein belül, vagy alaptörvény módosítással kell a terrorvészhelyzet kérdését rendezni. Az tény, hogy az egyeztetés után új helyzet van, de arról szó sincsen, hogy az ellenzék bármelyik képviselője együtt szavazna a kormánnyal – mondta Schiffer.
A kormánypárti politikus jó megoldásnak nevezte, ha a terrorveszélyhelyzetet a büntető törvénykönyvben (Btk.) szereplő tényállás alapján határoznák meg. Emlékeztetett: pártja korábban ellenzéki pozícióból egyszer már megszavazott egy új különleges jogrendet a katasztrófahelyzettel kapcsolatban. Kósa Lajos közölte, a tárgyalás következő fordulója
már konkrét szövegjavaslatokról szól majd.
A Jobbik nem ellenzi az alkotmány terrorveszély-helyzettel kapcsolatos módosítását, ugyanakkor nem enged a kormány azon „túlhatalmi törekvéseinek", amelyek nem a magyar emberek biztonságát, hanem pártpolitikai célokat szolgálnak. Mirkóczki Ádám, az ellenzéki párt parlamenti képviselője, szóvivője bizakodásra okot adónak nevezte a terrorveszély-helyzet bevezetéséről a Honvédelmi Minisztériumban pénteken folytatott többpárti egyeztetést.
Megjegyezte ugyanakkor, hogy a megbeszélés elején komoly vitát váltott ki, hogy a kormányoldal kis módosításokkal ugyanazzal a javaslattal érkezett, mint amit januárban már elutasítottak. A jobbikos politikus szerint azonban később a honvédelmi miniszter és
a kormánypárti képviselők is kompromisszumot mutattak az ellenzéki kifogásokra,
a vita pedig most már elsősorban arról szól, hogy az alkotmányban létrehozzanak egy új, különleges jogrendet a terrorveszély-helyzetre vagy azt adaptálják egy már meglévő szabályozásba.
Kiemelte, a Jobbik elfogadhatatlannak tartja a pártpolitikai érdekek megjelenítését az alkotmányban és csak olyan változtatást támogatnak, amely növeli az ország biztonságát. Mirkóczki Ádám emlékeztetett, pártja több módosító indítványt is megszövegezett, amelyek tartalma reményeik szerint megjelenik majd a végleges javaslatban is.
Az LMP közlése szerint lekerült a tárgyalóasztalról a kormány eredeti tervezete a terrorveszélyhelyzetről, mivel az ellenzék kijelentette, nem lesz partner abban, hogy a miniszterelnök és a kormány „bemondásra azt csináljon, amit akar”.
Schiffer András, az ellenzéki párt frakcióvezetője a pénteken a Honvédelmi Minisztériumban tartott többpárti egyeztetés után azt mondta,
a kormányoldal szándékot mutatott a megegyezésre
úgy, hogy „mindenféle biankó csekkek nélkül” módosítsák az alaptörvényt.