Vona Gábor még április végén megvétózta három alelnök (Novák Előd, Apáti István, Szávay István) újraindulását. A pártelnök a helyükre Janiczak Dávidot, Ózd, Fülöp Eriket, Tiszavasvári és Toroczkai Lászlót, Ásotthalom polgármesterét nevezte meg.
A Jobbikban most zárult le a jelöltállítás az elnöki pozíciókra. Az alelnökjelölési folyamatban részt vevő szervezetek 84,1 százaléka Volner Jánost, 75,1 százaléka Toroczkai Lászlót, 71,6 százaléka Z. Kárpát Dánielt, 65,6 százaléka Sneider Tamást, 47,9 százaléka Hegedűs Lorántnét, 47 százaléka Novák Elődöt, 46,7 százaléka dr. Fülöp Eriket, 38,4 százaléka Janiczak Dávidot, 21,6 százaléka Kepli Lajost, 17,5 százaléka Murányi Leventét és dr. Gyüre Csabát, 14,9 százaléka Bana Tibort jelölte alelnökjelöltnek, így mindannyian átlépték az induláshoz szükséges 10 százalékos küszöböt.
A szavazás érdekessége, hogy Novák és Hegedűs is
maga mögé utasította Fülöpöt és Janiczakot.
Az utóbbi kettőt Vona jelölte alelnöknek.
Novák Előd nem tudja kordában tartani az érzelmeit, levele tele van csúsztatásokkal és féligazságokkal - Vona Gábor így reagált alelnökének kiszivárgott levelére. Novák többek között arról írt: a néppártiság a polkorrektnek mondott óvatoskodó nyárspolgáriságot jelenti, már "nem Attila unokái leszünk, hanem belesüppedve az általános politikai posványba".
Mint arról az Origo elsőként beszámolt, Novák Előd egy terjedelmes levélben kritizálta a párt jelenlegi politikáját. Szerinte már aligha lesz terük a konstruktív vitáknak, míg korábban belső körben, ha kisebbségben maradt is, de eddig vitába szállhatott, például ilyen témákban:
Novák arról ír, hogy "kívülről is meg akarják mondani bal- és jobbliberális körök, milyenné váljon a Jobbik: egy színtelen, szagtalan, karakterét vesztő párttá, amely nem hoz radikális változást".