A Szabadságharcosokért Közalapítvány Kuratóriuma döbbenten és felháborodva kíséri figyelemmel azt a nemtelen és velejéig rosszindulatú hajszát, amelyet egyes sajtóorgánumok folytatnak Dózsa László '56-os hős ellen. Írásaikkal az 1956-os forradalom és szabadságharc jelentőségét is relativizálják, és ezzel a legrosszabb kádári időszakot idézik fel.
A kuratórium üdvözli az '56-os Emlékbizottság Dózsa Lászlót megvédő nyilatkozatát, amellyel teljes mértékben egyetért. A kuratórium egyidejűleg kinyilvánítja, hogy elutasít minden olyan kezdeményezést és törekvést, amely szembemegy mindazzal, amit az '56-os forradalom és szabadságharc példamutató nagyszerűsége jelent a magyar nemzet számára.
Álláspontja azon a szilárd meggyőződésen alapul, hogy az '56-os forradalom és szabadságharc a kommunista diktatúra által megalázott,
vérig sértett magyar nép forradalma és szabadságharca volt.
Nem pedig egy olyan, az úgynevezett reformkommunisták által irányított folyamat, amely az egyébként csak szavakban létező szocializmust, ténylegesen a szovjetek és őket kiszolgáló hazaárulók által működtetett szélsőséges terrorrendszert kívánta volta megreformálni;
Most először fordult elő, hogy a magyar nemzet méltó módon emlékezett meg 1956 hősi történetéről – olvasható a közleményben.
Mint arról korábban beszámoltunk, Schmidt Mária kormánybiztos szerint semmilyen ok nincs arra, hogy megkérdőjelezzék, Dózsa László színész van az egyik budapesti ház falán is látható, forradalomra emlékező plakáton. Ennek ellenére a kormánybiztos személyes találkozón tisztázná a kérdést Pruck Pál lányával, aki szerint édesapja szerepel a fotón.