Balog Zoltán komoly eredménynek nevezte, hogy közel 3000 tanárt képeznek ki a hatvan évvel ezelőtti szabadságharc újabb részleteiről.
"A névtelen, arctalan hősökre irányítottuk a figyelmet, és ezeket akartuk behozni a köztudatba. A vidék is bekapcsolódott ebbe a folyamatba, mivel több mint 400 település hozott létre büszkeségpontot" – mondta. A köszönetmondás is a célok között szerepelt, amiben azoknak a külföldi állampolgároknak és országoknak mondtunk köszönetet, akik befogadták a szabadságharc menekültjeit. Az emberi erőforrás miniszter arról is beszélt, hogy a modern-kreaítv elemek is nagy hangsúlyt kaptak az emlékezésben.
Schmidt Mária azt mondta, a kormány egy igen jelentős összeggel támogatta az emlékév rendezvényeit, hogy méltó módon emlékezzünk a hatvan évvel ezelőtti szabadságharcra. A legsűrűbb időszak végén vagyunk, bár
az emlékév jövő év június 16-ig tart,
de a legfőbb események november 4-ig lezajlottak. Az emlékév miniszteri biztosa elmondta, hogy mind Magyarországon, mind külföldön több száz eseményen emlékeztek meg a magyar szabadságharcosok teljesítményéről.
Imázsfilmekkel, reklámokkal, online hirdetésekkel és televíziós reklámokkal több millió embert értek el Magyarországon. Sikerült a legfőbb üzenetet eljuttatnunk az országnak mégpedig, hogy az 1956-os szabadságharc egy nagy büszkeséget jelent, és magabiztossá tesz minket a jövőt illetően is – mondta Schmidt Mária. A magyarok számára a szabadság olyan fontos, mint a levegő – fogalmazott a Terror Háza Múzeum vezetője, aki szerint sikerült a magyar emberek dicsőségét a középpontba állítani.