A lap szerint a szervezet működését, az az a béreket, a PR- és egyéb költségeket szinte kizárólag ezektől a szervezetektől kapott 83+83 millió forintból fedezik. Az adófelajánlásokból ugyanis mindössze kétmillió forint folyt be.
Hozzáteszik, hogy a Helsinki Bizottság programjait bőkezűen finanszírozta az Európai Bizottság és az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága is, előbbi mintegy 433, utóbbi pedig 113 milliós keretet biztosított a társaságnak.
A Hozzáférés a jogi segítséghez és a rehabilitáláshoz elnevezésű, a kelet-mediterrán és balkáni útvonalon érkező migránsok patronálását,
a határsértők "jogellenes fogva tartásának felszámolását" célzó 24 hónapos programot 133 699 497 forinttal támogatta az Európai Bizottság, amely további hat, a migrációval összefüggő projektet támogatott még, mintegy 40 millió forinttal.
Brüsszel a "szavahihetőség vizsgálatának objektivitását és minőségét" javító kutatásért, valamint az ehhez kapcsolódó "innovatív képzési módszerek" kidolgozásáért 118 millió forintot adott a Helsinki Bizottságnak. A cikkben szerint az EB-től érkező pénzekből
súlyos tízmilliók mentek el az ügyvédek és bírák befolyásolására,
például arra, hogy szemléletformáló képzéseket tartsanak nekik, amelyek hozzájárulnak az "Európai Unión belüli jogértelmezés harmonizálásához".
A Nyílt Társadalom Alapítványok a migránssegítést is szponzorálta. Arra, hogy a Helsinki Bizottság ügyvédei sorra járják a befogadóközpontokat és az őrzött szállásokat, és ott jogi tanáccsal lássák el a határsértőket, 48 472 404 forintot kaptak. Hozzátették: az OSF ezenkívül a szabálysértési rendszer megváltoztatásába ölt tetemes pénzt. A cél ezen a területen kettős: egyes tényállásokat végképp eltörölnének, mások esetében pedig csökkentenék a büntetési tételeket, megszüntetnék a szabálysértési őrizetet és az elzárást - olvasható a Magyar Időkben.