A találkozót követő sajtótájékoztatón a honvédelmi miniszter kijelentette: Szerbia hatalmas terhet vállalt a migrációs válság kezelésében, majd hozzátette:
a két ország továbbra is együttműködik annak érdekében, hogy biztosítani tudja az állampolgárok biztonságát.
Simicskó István aláhúzta: az együttműködés csak a kölcsönös tiszteleten alapulhat, és mind a magyar, mind a szerb kormány elkötelezett a kooperáció folytatása iránt. Kiemelte, hogy
a vajdasági magyar kisebbség, valamint a magyarországi szerb kisebbség olyan összekötő erő, amely csak tovább erősíti az együttműködés lehetőségét.
A honvédelmi tárca vezetője rámutatott: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem együttműködő partnere a szerb félnek, és a szerb katonáknak lehetőségük van részt venni a magyar továbbképzésekben.
Aleksandar Vulin szerb védelmi miniszter ehhez kapcsolódóan megköszönte a magyar katonák részvételét a KFOR-ban, a Koszovóban tevékenykedő, a NATO parancsnoksága alatt működő nemzetközi békefenntartó haderőben. Mint mondta,
373 magyar katona teljesít szolgálatot Koszovóban,
és Szerbia elfogadhatatlannak tartja azokat a kezdeményezéseket, amelyek a KFOR haderejének csökkentésére vonatkoznak.
Az illegális migrációról szólva felhívta a figyelmet arra, hogy Szerbia felelősségteljes ország, és a migráció terhét nem hárítja át a szomszédos országokra. Kiemelte, hogy
kiváló együttműködés alakult ki a magyar katonasággal és a hírszerző szolgálatokkal a migráció és a terrorizmus elleni harcban.
A terrorizmus elleni harc nemzetbiztonsági prioritás - szögezte le Aleksandar Vulin. Majd hozzáfűzte,
mindegy, hogy Szerbiát fenyegetik, vagy egy másik országot, Szerbia fel fog lépni a terrorizmus ellen.
Elhangzott, hogy szeptemberben Szerbia területén két hadgyakorlatot is tart a magyar és a szerb fél, valamint az is, hogy a magyar tárcavezető meghívta Budapestre hivatali kollégáját, hogy folytathassák az együttműködésről szóló párbeszédet.