- A vízen vagy a vízben különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni egymásra, társainkra, gyermekeinkre, hiszen nagyon gyorsan kialakulhat egy veszélyhelyzet - hívta fel a figyelmet a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata.
Érdemes tudni, hogy elsőfokú viharjelzés esetén - amikor a viharjelző percenként 45-öt villan - úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a berendezés percenként 90-szer villan fel: ilyenkor fürödni tilos, és - vitorlások kivételével - nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság emellett azt javasolja, hogy
A hatóság arra is emlékeztet, hogy
csak ott szabad fürdeni, ahol azt tábla nem tiltja,
és a jogszabály kijelölt fürdőhelynek minősíti. Tilos viszont fürdeni például hajóútban, komp- és révátkelőhelyek száz méteres körzetében, kikötők, veszteglőhelyek, vízisportpályák és hajókiemelő berendezések területén és száz méteres körzetében.
Kedden kora hajnalban egy 19 éves fiatalember fulladt a Balatonba, miután a vízbe ugrott a balatonfüredi mólóról.
Az MTI információi szerint a Balatonnál nyári munkát végző fiatalember
alkoholt fogyasztott a vízbe ugrása előtt.
Először még ki tudták húzni a társai, de másodszor is beugrott, majd elmerült. Holttestét a vízi mentők pár órával később, szonár segítségével találták meg, és vitték partra.