Komoly riadalmat okozott a hazai Soros-világban Bodoky Tamás, az Átlátszó főszerkesztője, és Judith Sargentini zöldpárti EP-képviselő kapcsolatával foglalkozó cikkünk. Írásunkban arra hívtuk fel a figyelmet, hogy meglehetősen furcsa, hogy miután a Soros-Sargentini jelentésben Magyarországot elítélték, a magyar kormány ellen drónos lejárató akciót szervező portál vezetője fontosnak tartott egy közös képet felpakolni közösségi oldalára, amelyen Bodoky lelkesen szelfizik Sargentinivel. A közös bennük, hogy mind a ketten az amerikai milliárdos függésében élnek: Sargentini szerepel Soros György megbízható szövetségeseinek listáján, Bodoky lapja pedig komoly pénzeket kap a tengerentúlról arra, hogy lejárató anyagokat készítsen.
Cikkünk megjelenése meglepően nagy pánikot okozott a Soros-médiában.
Az Átlátszó sértődötten listázta, hogyan reagált az ellenzékkel kritikus média Bodoky ügyére. A szintén Soros-finanszírozású Mérce sem maradt ki a sorból, ők is megpróbálták az alaposan mellébeszélő Bodoky Tamást védelmükbe venni. A prímet a Mérce igyekezete ellenére mégiscsak az Átlátszó vitte, szombaton a lap vezetőjének jó barátja, Vágvölgyi B. András kezdett furcsa merengésbe. Úgy tűnik, a magát ostobán leleplező, ezért pánikba esett főszerkesztő régi harcostársának segítségét kérte, aki ennek maximálisan eleget tett. De még, hogy!
„Most sem Bodoky főszerkesztő miatt írok, Tamás meg tudja védeni magát, saját nevelés, meg is tette" – mentegetőzik zavarosan az SZDSZ-alapító Vágvölgyi. Az egészen sajátos védelmező írás megalkotója már egészen korán kapcsolatba került a Soros-világgal: a nyíltan az amerikai milliárdos által támogatott Magyar Narancs alapító-szerkesztője lett a rendszerváltás hajnalán, majd 1991 és 1998 között főszerkesztő lett a lapnál, amely az SZDSZ legelszántabb támogatója lett a párt MSZP-hez dörgölőző fordulata után. Így volt ezzel Vágvölgyi B. András is. A magát csak szerényen filmesztétának, és filmrendezőnek hívó blogger úgy tűnik alaposan megsértődött a Soros-hálózat elnevezésen.
"Már hallottam, ám korábban rossz viccnek gondoltam" – írta védekezésképen a „politikai és kulturális kommentátor", aki idestova 29 éve a Soros-hálózat szerves része, az Átlátszó mellett a Hvg-be is szokott publikálni.
Mint ebből is kiderült,
cikkének fő motívuma, hogy azt bizonygatja, olyan, hogy Soros-hálózat nem létezik, azt csak mi találtuk ki.
Vágvölgyi hosszasan rugózik a „Soros-hálózat" kifejezésen, ami elég meglepő. Nem valószínű, hogy ne hallott volna például a Soros féle Open Society Foundation (OSF) belső adatbázisából kikerülő listáról, amelyen a milliárdoshoz hűséges európai parlamenti képviselők szerepelnek. Vagy például Soros Györgynek a magyar választások előtti videóüzeneteiről, vagy arról, hogy az amerikai milliárdos hazai szervezetei évek óta egyre hisztérikusabban támadják a kormányt. Hogy a filmes blogger nem szereti a magyar kormányt, az nem titok, ahogy az sem, hogy a nemzeti érzelmekkel és nemzeti politizálással is komoly problémái vannak. Egy humorosnak szánt képen az látható, ahogy Kolozsvárott egy „halál a nacionalizmusra" felirat előtt pózol.
Vágvölgyi írásának motivációi egyértelműek: barátjának mentegetése, valamint a Soros-hálózat létének eltagadása.
Erre minden joga megvan, az viszont meglehetősen szánalmas, ahogy a blogbejegyzés végén fenyegeti a Pesti Srácok szerkesztőségét a portál neve miatt.
A fenyegetőzés, és a Soros-hálózat letagadásán kívül Vágvölgyinek nem maradt ereje a legfontosabbra: az Origo által felvetettek megválaszolására.
Csak emlékeztetőül: annak fényében, hogy az Átlátszó bevételeinek több mint harmada a Nyílt Társadalmak Alapítványtól, azaz Soros alapítványától származik, és így értelemszerűen a portál tulajdonosi körében is az ő emberei ülnek, és éppen Soros Átlátszója indított hétfőn teljes pályás támadást, a szocialista rendszer egyik szellemi tartópillérére, az irigységre alapozva a magyar kormány és támogatói ellen, rendkívül fontos kérdés, hogy
Ez az, amit kérdeztünk, és amire válaszolni kellene. Az igazságot azonban egészen biztos, hogy nem Bodokytól és Vágvölgyitől fogjuk megtudni.