Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Genfben tárgyalt António Vitorinóval, a Nemzetközi Migrációs Szervezet főigazgatójával.
A külügyminiszter kijelentette, hogy Magyarország a globális migrációs csomag egyetlen pontját sem fogja betartani.
Szijjártó Péter leszögezte, hogy a csomag teljes mértékben ellentétes Magyarország érdekeivel, mert az a migrációra inspirál, ahelyett, hogy a folyamatok megállítását tűzné ki célul.
Az ENSZ-csomag elköveti ugyanazt a bűnt, amelyet az Európai Unió követett el a kötelező kvótákkal: gyakorlatilag meghívással ér fel
– fogalmazott a miniszter, hozzátéve, hogy eközben Európa környezetében mintegy 30-35 millió olyan ember él, aki élethelyzetéből adódóan könnyen hozhat olyan döntést, hogy elhagyja otthonát.
– Nem fogunk fizetni, hogy képzéseket tartsanak a jövő migránsainak, (...) nem fogjuk eltitkolni, hogy a tömeges migrációnak komoly biztonsági következményei vannak, és nem fogunk ugyanolyan szolgáltatásokat biztosítani a migránsoknak, mint az adófizető magyar állampolgároknak – hangoztatta a miniszter.
Az ENSZ a migrációt továbbra is alapvető emberi jogként akarja beállítani, holott nem az. És mindeközben a migrációhoz fűződő, nem létező jogokat fölébe akarja helyezni annak a valóban létező emberi jognak, hogy minden embernek joga van a saját hazájában biztonságban élni
– mondta korábban Szijjártó Péter.
Ez azt jelentené, hogy egy évtizedek óta Magyarországon dolgozó és adót fizető magyar ember és egy határsértéssel érkező illegális migráns ugyanazokra a szolgáltatásokra lenne jogosult az állam részéről.
A fentiek miatt Magyarország július közepén – az Egyesült Államok után – kilépett az ENSZ migrációs csomagjának előkészítéséből.
Hazánk után sokan kiléptek a Soros-paktumból, és ahogy arról korábban írtunk, lassan lehetetlen követni, hogy melyik ország mikor lépett ki a december elején a marrákesi csúcstalálkozón szavazásra bocsátott globális migrációs ENSZ-paktum jóváhagyási folyamatából. Az elmúlt napokban előbb az ausztrál miniszterelnök jelezte, hogy mivel a dokumentum elfogadása veszélyezteti hazája biztonságát, ezért nem fogja aláírni azt, később pedig Lengyelország és Izrael tett ugyanígy.
A fenti országokon kívül eddig az Egyesült Államok, Magyarország, Ausztria, Bulgária, Csehország állt fel a tárgyalóasztaltól, nem lenne túl nagy meglepetés, ha a lista rohamosan bővülne még tovább.
Mint ismeretes, az EP szocialistái humanitáriusnak hazudott, valóján a Soros-tervet előmozdító vízummal segítenék a bevándorlók EU-ba telepítését. A dologban az is érdekes, hogy egyszer már leszavazta a migránsvízum bevezetésére vonatkozó javaslatot az Európai Parlament, azonban a baloldali bevándorláspárti erők elérték, hogy a jelentés újra bekerül egy parlamenti bizottság, majd decemberben a plenáris ülés elé.
A migránsvízum elfogadása azért ilyen fontos a sorosistáknak, mivel annak elfogadása azt jelentené, hogy a migránsok már egy harmadik ország konzulátusán is igényelhetnének olyan vízumot, amivel ellenőrzés nélkül, gyorsított eljárás keretében az EU területére léphetnének.
A javaslat szerint a migránsvízum kiadásának nem lenne feltétele annak megvizsgálása, hogy a kérelmező valóban jogosult-e a védelemre, vagy csak gazdasági bevándorló, mert a vizsgálatot csak abban az országban kellene elvégezni, ahová a vízummal belép az EU területére.
Ez újabb lehetőséget adna a bevándorláspárti erőknek, hogy még több migránst hozzanak be Európába.
Annak kapcsán, hogy a múltkori leszavazást követően ismét szavaznak a migránsvízumokról, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, hogy
elfogadhatatlan, hogy megint ezt csinálják, addig próbálkoznak, amíg az EP ezt meg nem szavazza. Az ilyen módszer ellentmond a demokráciának.
Hozzátette azt is, hogy az ENSZ-paktum nem válhat a nemzetközi jog részévé, mert a közép-európai államokon kívül több fontos ország is elutasítja azt, például az Egyesült Államok, Ausztrália és Izrael.
A migráció kérdésében a májusi európai parlamenti választás lesz a meghatározó európai szinten
– tudatta.