Az asszony semmiről nem dönhetett anélkül, hogy meg ne kérdezte volna a férjét. Miután terhes lett, egyszer sem ment el védőnőhöz terhesgondozásra. 2012. október 9 -én az asszony szerződést kötött egy vállalkozással, mert elhatározta, hogy otthon szüli meg a gyerekét. Az otthonszülésről minden információt megkaptak a kft-től, többek között azt is,
hogy az újszülöttnek K vitamin profilaxist kell beadni, amely a vérzékenységet állítja meg.
Ezt a gyógyszert a kórházban született babáknak mindig beadják.
A házaspár otthon született gyereke azonban nem kapta meg ezt a vitamint, annak ellenére sem, hogy újszülöttgyógyász megvizsgálta és elmondta a szülőknek, hogyan kell beadni a K és D vitamint, tájékoztatta őket a kötelező szűrővizsgálatról és a kötelező BCG-oltásról is.
Az újszülöttgyógyász egy vizsgálathoz vért akart levenni a kisbabától, amit a szülők nem engedtek neki.
Ezután már egyáltalán nem kértek egészségügyi ellátást a kisbabának, pedig szüksége lett volna rá. Decemberben a szülők nem tudtak fűteni az otthonukban, és rokonoktól, ismerősöktől kérték, hogy fogadják be őket. Az egyikük segített nekik. 2013. január 1-én a kisbaba sokszor felsírt, enni sem akart már, majd sugárban hányt. A család szállásadója orvoshoz akarta vinni a csecsemőt, de a szülők erről hallani sem akartak.
Nem sokkal később megváltozott a gyerek bőrének a színe. Akkor a szállásadójuk már hívta a mentőket.
A szülők végig akadályozták a kisbaba ellátását: kiabáltak a mentősökkel, az anya be akart szállni a mentőautóba, de nem engedték meg neki. Tiltakoztak az ellen, hogy orvos lássa el a kisbabát, és hogy a csecsemőt kórházba vigyék.
Végül a SOTE I. sz. gyermekgyógyászati klinikáján látták el a gyereket, aki a gondos kórházi kezelés ellenére 2013. január 8 -án meghalt. Azt nem tudni, pontosan milyen betegségben.
A szülőket bíróság elé állították gyilkosság miatt. Ügyüket egy hét múlva, november 16-án tárgyalják a Budapest Környéki Törvényszéken.