A különjelentés szerint a program célja
A dokumentum kiemelten foglalkozik azzal, hogyan használja ki Soros az Obama-kormányzathoz és a Hillary Clinton irányította külügyminisztériumhoz fűződő kapcsolatait a Nyílt Társadalom Alapítvány (OSF) érdekében.
A Judicial Watch által felvetett kérdés azért különösen aktuális és érdekes, mert csak 2018-ban az OSF több mint 530 millió dollárt fordított arra, hogy Soros György nyílt társadalom elnevezésű ideológiáját népszerűsítse. A hívószavak pedig a jól ismert „jogállamiság megerősítése" és „a tisztességes politika előmozdítása" voltak - legyen szó Európáról vagy a tengerentúlról. A szervezet jelentése szerint a valóságban közel sem erről van szó: Soros a saját szája íze szerint akarja formálni a világot, többek között ez igaz az Egyesült Államokra is. A különjelentésből kiderül, hogy a milliárdos
A különjelentés szerint a Soros-hálózat nem csak Amerikát alakítaná át gyökeresen.
A Judicial Watch vizsgálata során arra jutott, hogy
a bevándorláspárti spekuláns a világ számos pontján aktívan átalakítaná a politikát, a gazdaságot és az egyes társadalmak szerkezetét.
Ez különösen igaz Európára (Albánia, Macedónia, Románia, Magyarország) és Latin-Amerikára (Honduras, Guatemala vagy Mexikó). A dokumentum ennek kapcsán kitért arra, hogy mind az európai, mint a hispán-amerikai területek kulcsfontosságúak a migráció szempontjából. A jelentésben az is szerepelt, hogy a
Hillary Clinton vezette külügyminisztérium 2009-ben 24 ezer dolláros támogatást ítélt meg a budapesti Soros-egyetem (CEU) számára.
A támogatott program befejező dátuma azonban nem szerepel a dokumentum szerint.
Az Egyesült Államok Soros-hálózatnak nyújtott kormányzati támogatásainak túlnyomó többségét messze az 1989-ben alapított East-West Management Institute (EWMI) kapta. Az EWMI igazgatója, George Vickers korábban az Open Society Institute (OSI) nemzetközi műveleteinek igazgatója volt.Az EWMI az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) meghatározott projektjeit irányítja világszerte, a többi közt Azerbajdzsánban, Grúziában, Macedóniában és Albániában. Az EWMI 2004 óta 72,5 millió dollárt (közel 21 milliárd forint) kapott USAID-szerződéseken keresztül. Ebből kristálytisztán látható, hogy Soros már régóta kiemelten kezeli a migrációs szempontból fontos balkáni, illetve kaukázusi térség több kulcsországát.
A jelentés azonosítja az OSF társszervezeteit, amelyek ma élvezik az Egyesült Államok kormányzati támogatását. Az OSF-hálózat kulcsfontosságú személyi állományának egy részét az Obama-érabeli tisztviselők adják, akik kihasználva saját informális státuszukat, lehetővé teszik a Soros-alapítvány céljainak elérését. Néhány név:
A jelentésben az is olvasható, hogy Soros alapítványa bőkezűen finanszírozta azokat a baloldali csoportokat, amelyek elősegítették a Hondurasból indított illegális bevándorlókaraván népszerűsítését, megszervezését.
Jól láthatóan ez a módszer semmiben nem különbözik az európai gyakorlattól, ahol a Soros pénzelte szervezetek folyamatos össztűz alatt tartják a bevándorlásellenes kormányokat.
A tengerentúlon mindehhez segítséget nyújt a tovább élő Obama-külügy, amely ma - a jelentés megfogalmazása szerint - a Soros-háló árnyék State Departmentje.