Az MSZP politikusa a csepeli önkormányzat kárára követte el a bűncselekményt bűnsegéd minőségében, míg a másik vádlott, K.I. az elkövetésért kell feleljen.
Mindent megteszünk a csepeli emberek pénzének visszaszerzése érdekében!
– ezzel kommentálta Borbély Lénárd csepeli polgármester a bírósági ítéletet a Facebook-oldalán.
Azaz a csepeli önkormányzat az okozott kár megtérítése érdekében polgári peres eljárást indít az elkövetők ellen, így összesen 2 360 000 Ft-ot kell megfizetnie Takács Krisztián képviselőnek és tettestársának.
A baloldali politikust korábban is elmarasztalták becsületsértési és magánokirat-hamisítási per során.
Az ítéletet egy évre felfüggesztették, de mivel a hűtlen kezelés az egy év próbaidőn belül történt, lehet, hogy Takács Krisztián további büntetésre számíthat.
A korrupt MSZP-s politikus egyébként Bangóné Borbély Ildikó országgyűlési képviselő aktivistája volt az idei parlamenti választások előtti kampányban.
A Vörös Csepel című tényfeltáró könyv egy kisebb fejezetben foglalkozott Takács műfüves sportpályájának esetével.
A könyvben leírtak szerint a
csepeli önkormányzat Borka-Szász Tamás MSZP-s frakcióvezető segítségével 2007. októberében döntött úgy, hogy az iskolai sportudvarok korszerűsítésére külső beruházókat vonnak be.
A Széchenyi István Iskola sportudvarára kiírt versenyeztetési eljárást az egyetlen induló, a V-Tel Kft. nyerte el.
Akkoriban megszokott volt, hogy a pályázatok nyertesei a párthoz kötődő vállalkozók közül kerülnek ki, a feltételek pedig nem éppen a csepeli adófizetőknek kedveznek.
Ezek után senkit nem lepett meg, hogy
a V-tel tulajdonosai között Takács Krisztián, a csepeli MSZP tagja is ott volt.
A vagyonhasznosítási szerződés szerint a műfüves pályát palánkkal és labdafogó hálóval kellett körülvenni, és a tulajdonjog az átadás-átvételt követően az önkormányzathoz került. A beruházás ellenértékeként a pálya hasznosításának joga 10 évre a V-Tel Kft-t illette meg, ami busás hasznot ígért.
Az átadás-átvétel során azonban már azt sem vették észre, hogy
a kivitelezés nem is a kiírás és a szerződés szerint készült: a pálya két kapuja mögötti labdafogó hálók hiányoztak.
Mivel a pálya túl hangos volt, a palánkot leszerelték, hogy a helyére labdafogó hálót tegyenek. Bár a tulajdonjog az önkormányzaté volt,
a leszerelt palánkot a V-TEL Kft. mégis eladta az önkormányzatnak 1 500 000 forintért, mintha csak a sajátja lett volna.
A leszerelés költségeit is az önkormányzat állta.
A V-TEL emellett vállalkozási szerződést kötött arra, hogy bruttó 360 000 forintos összegért megépítsék a pálya köré a labdafogó hálót. Azt az 5 méteres labdafogó hálót, amivel a szerződés szerint át kellett volna adniuk a pályát.
A helyi szocialista frakció tagjai közül eddig
gyilkosság, sikkasztás, pedofília, aljas indokból elkövetett rágalmazás, magánokirat-hamisítás miatt ítéltek el jogerősen politikusokat.
Bangóné kampányfőnöke a 2018-as országgylűlési választások előtt az a Szenteczky János (csepeli MSZP elnök) volt, akit két rendbeli, aljas indokból, nagy nyilvánosság előtt, felbujtóként elkövetett rágalmazás bűncselekménye miatt már jogerősen elítéltek.
Szenteczky ezenkívül már több korrupciós – hűtlen kezelés miatt indított – bűncselekmény gyanúja miatt is bíróság előtt áll.
Ilyen többek között a csepeli lakásmutyiként elhíresült bűncselekmény-sorozat.
Az ügyészség szerint
a bűncselekményekben kivételezett emberek – például az akkori rendőrkapitány – kaptak titokban és törvénytelenül szociális lakásokat.
Ahogy az Origo megírta, 2016 szeptemberében pedofília miatt előzetesbe került S. Miklós, aki korábban az MSZP önkormányzati politikusa volt. A férfit nem először éri ilyen vád, sőt, emiatt börtönben is volt már.
Az első komoly pedofilbotránya 1998-ban történt, amikor
egy önkormányzati rendezvényen a szoci politikus megpróbált szexuális kapcsolatot létesíteni egy kisfiúval.
Akkor a gyerek apja megverte, majd feljelentést tett ellene.
A csepeli MSZP vezetése ezután a botránytól tartva lemondatta a képviselő-jelöltségről. Helyette
az a Takács József lett a párt jelöltje, akit később frakciótársa, Deme Gábor és társa gyilkoltak meg.
A politikus a pedofília vádja után iskolai oktatói állást kapott egy MSZP-közeli alapítványi iskolában, sőt, gyerektáborok állandó résztvevője is volt, illetve egy gyereksegítő alapítvány központi figurája lett.
Még a Csepel testvérvárosaiból érkező gyerekeket is sokszor rábízták.
Egészen addig, amíg
újabb pedofilbotrányba keveredett, és 2006-ban börtönbe került.
Ilyen emberek vannak/voltak tehát az MSZP csepeli szervezetében.