A Fidesz-KDNP látványos győzelme mellett az jegyezhető fel a vasárnapi EP-választásról, hogy komoly változás történt az ellenzéki pártok erőviszonyában. A szavazók megbüntették az eddigi legerősebbnek tartott kormányellenes erőket (Jobbik, MSZP-Párbeszéd és LMP), és helyettük – komoly alternatíva híján – mind ez idáig a pártverseny alsó régióiban lévő Demokratikus Koalíciónak és Momentumnak szavaztak bizalmat. Tehát a kormánypártok totális győzelme mellett, az ellenzéki térfélen ez a két párt lett a szavazás nyertese. Utóbbiaknál vasárnap még az ünneplésé volt a főszerep, kedden azonban már az ellenzék vezető szerepéért indítottak háborút.
Fekete-Győr András, a Momentum elnöke ugyanis egy keddi lapinterjúban teljesen váratlanul nekiment Gyurcsány Ferencnek, arról fantáziálva, milyen is lenne a bukott kormányfő nélkül a DK.
Szavaiból az derült ki, hogy a Momentum elnöke azzal számol, és azt szeretné, ha
előbb-utóbb kilöknék Gyurcsányt saját pártjából.
Ez nem áll távol attól, amit ma a baloldali médiában lehetett olvasni, miszerint az önkormányzati választásra már most megkezdődtek a pozícióharcok, az EP-választás eredményének tudatában a Momentum újranyitná az ellenzéki tárgyalásokat. Bár Fekete-Győr eddig meglehetősen puhán fogalmazott ezzel kapcsolatban, azonban részükről mindenképpen logikusnak tűnne az indulók újraosztása, hiszen az április végi megállapodás értelmében Budapesten összesen 5 polgármester-jelöltet adtak, szemben a vasárnap leszereplő MSZP-Párbeszéd 12 indulójával. Gyurcsány ugyanakkor sietett leszögezni, egyelőre nem kíván variálni az eddig tető alatt hozottakon.
Hogy Fekete-Győr szeretné kiszorítani a bukott kormányfőt, azt az is mutatja, hogy egy kérdésre válaszolva leszögezte, nem tudja elképzelni, hogy Gyurcsánnyal közös kormányban foglaljanak helyet. A beszélgetés során volt még egy érdekes megjegyzése a politikusnak, amikor elárulta, a választás előtti estén írt egy posztot a tagságnak, hogy
holnaptól lehet, hogy nem az a Momentum leszünk, ami ma vagyunk.
Hogy mit is értett ezalatt, azt nem fejtette ki, mindenesetre eléggé úgy néz ki, hogy a Momentumnak alaposan megnőtt az étvágya a vasárnapi választást követően, ami komoly ellenzéki konfliktusokat és belső vitákat eredményezhet, hiszen a korábban „nyeregben lévő” pártok nem fogják ezt szó nélkül hagyni.