A rekordkísérlethez a szervezők 200 darab Spinner® kerékpárt állítottak fel a Várkert Bazár előtt, amelyeken öt alkalommal egymás után 50 perces edzéseket tartottak 200 résztvevővel.
A rendezvény teljes időtartama alatt összesen ezren pattanhattak a nyeregbe és tekertek a színpadról őket segítő spinning mesteroktatók, illetve presenterek
– köztük Gergye Laura, a spanyol Albert Arranz, Gyulai Barbara, a lengyel Jarek Witek, illetve Hajdu Gergely – iránymutatásai alapján váltakozó intenzitással. A tempóra jellemző, hogy a legmagasabb,
a percenkénti 110 fordulatot is gyakran elérték, és több percig tartották a rekordkísérletre jelentkezők.
Utóbbiakra külön is kitért megnyitójában dr. Szalay-Bobrovniczky Alexandra, Budapest főpolgármester-helyettese, aki elmondta, hogy
ez a rendezvény már előzetesen is óriási lelkesedést váltott ki az emberekből, amit jól jelzett az is, hogy a meghirdetést követő 48 órában az összes helyet befoglalták a jelentkezők.
A főpolgármester-helyettes hozzátette: a Budapest 2019 Európa Sportfőváros programsorozatnak ez volt az egyik alapgondolata, hogy olyan eseményeket, sportolási lehetőséget szervezzenek a fővárosban, amelyek sokak számára adnak ösztönzést, teremtenek kedvet a rendszeres sportoláshoz, illetve első lépésként, annak megkezdéséhez.
A csúcsbeállításhoz látványos jótékonysági akció is kapcsolódott.
A bringázók a tekerésük intenzitásával az Ökumenikus Segélyszervezet 1353-as adományvonalának számjegyeit megjelenítő LED-installáció fényerejét növelték, hogy felhívják a figyelmet a rászoruló gyermekek táboroztatásáért indított adománygyűjtésre.
A Segélyszervezet számos sztárönkéntese is bekapcsolódott a programba, hogy minél többeket összefogásra ösztönözzenek. A helyszínen ott volt Kovács Kokó István (olimpiai bajnok ökölvívó, a MÖS jószolgálati nagykövete), mint az esemény házigazdája is, Wolf Kati (énekesnő), Katus Attila (sportaerobik világbajnok), továbbá Gangl Edina (Európa-bajnok magyar vízilabdázó) is.
A rekordkísérlet alapjául szolgáló sportág, a spinning kezdetei egészen 1989-ig nyúlnak vissza, amikor a dél-afrikai származású amerikai triatlonista,
Johnny Goldberg kitalálta, hogyan készülhet fel a Race Across America megmérettetésre anélkül, hogy el kellene hagyni a házát, ahol az éppen babát váró feleségével élt.
Saját garázsában építette meg a világ első Spinner® bringáját, ami jóval több volt, mint egy szobabicikli, hiszen geometriája és hajtási élménye az országúti kerékpárokéval egyezett meg. Találmánya nagyon gyorsan népszerű lett, és pár év alatt világszerte elterjedt a használata.
Jelenleg több mint 80 országában, mintegy 250.000 képesített instruktor 35.000 helyen oktatja,
hogyan lehet ezzel az edzőeszközzel karban tartani a testünket.
Magyarországon 2000-ben jelentek meg az első spinning biciklik a fitnesztermekben.
Mára az egyik legkedveltebb beltéri sporttá vált,
és több tízezren vannak, akik hétről hétre részt vesznek az edzőtermekben ilyen órákon országszerte.
Egyik legnagyobb előnye, hogy mindenki a saját edzettségi szintjének és céljainak megfelelően tud tekerni, miközben a spinning óra összes résztvevője élvezheti a csoportos edzések semmihez nem fogható inspiráló erejét, pozitív hangulatát
– hangsúlyozza Posch Gabriella, Spinning® mesteroktató, a Spinning® márka magyar képviseletének vezetője.
A szakember hozzátette, hogy az is a spinning edzések mellett szól, hogy korra, nemre, testalkatra való tekintet nélkül, illetve különösebb előkészület nélkül is bármikor neki lehet kezdeni, hiszen az intenzitást mindenki maga szabályozhatja.