A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
3
Ezüstérem
3
Bronzérem
2
HUNMagyarország
09:30Kajak-kenuKajak 500m-négyes 1. forduló 1. futam
HUNMagyarország
10:10Kajak-kenuKajak 500m-négyes 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
10:30Kajak-kenuKenu 500m-páros 1. forduló 1. futam
HUNMagyarország
11:10Kajak-kenuKenu 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
11:40Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNMagyarország
12:00Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 4. futam
HUNMagyarország | Magyarország
12:20Kajak-kenuKajak 500m-páros 1. forduló 2. futam
HUNLévai Zoltán
12:30BirkózásZoltan Levai-Burhan Akbudak
NyílNyíl

Szijjártó: Biztosított Magyarország jövő évi gázellátása

LAVROV, Szergej; SZIJJÁRTÓ Péter
Szentpétervár, 2019. június 6. A Külgazdasági és Külügyminisztérium által közreadott képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b) és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter találkozója a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum margóján 2019. június 6-án. MTI/KKM/Burger Zsolt
Vágólapra másolva!
Az Oroszországgal csütörtökön megkötött megállapodások nyomán a magyar ipar működtetéséhez és a lakások, házak fűtéséhez szükséges gázmennyiség részben már fizikailag, részben szerződések alapján 2020-ra rendelkezésre áll - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek a szerződések aláírása után a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon.
Vágólapra másolva!

Magyarország gázellátása Oroszország irányából biztosított, ezt a mai megállapodások garantálják - mondta a miniszter, miután találkozott Szergej Lavrov orosz külügy- és Gyenyisz Manturov ipari miniszterrel. Rajtuk kívül Szijjártó Péter tárgyalt Alekszandr Novak energiaügyi miniszterrel, majd a nap folyamán megbeszélést folytat Alekszej Millerrel, a Gazprom vezérigazgatójával is.

A miniszter elmondta, hogy

szeptember végére kétmilliárd köbméter gáz érkezik a magyar gáztározókba.

Parafálták azt a megállapodást is, amelynek keretében újabb kétmilliárd köbméternyi gáz a jövő évben Ausztrián keresztül érkezik majd Oroszországból.

Felhívta a figyelmet arra a bizonytalansági tényezőre, hogy Oroszország és Ukrajna között még mindig nincs a jövő évre érvényes tranzitmegállapodás a gázszállításokra. Mint mondta, Magyarországnak ezért biztosítania kell, hogy az elvileg Ukrajnán keresztül jövő gázmennyiség még az idén beérkezzen a magyar gáztározókba.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium által közreadott képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter találkozója a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum margóján 2019. június 6-án Forrás: MTI/KKM/Kkm/Burger Zsolt

Magyarország energiabiztonsága és külgazdasági teljesítménye szempontjából is kiemelt jelentősége van az Oroszországgal folytatott együttműködésnek - mondta a miniszter.

Azt látjuk, hogy a nagy nyugat-európai országok dinamikusan bővítik az Oroszországgal folytatott gazdasági, kereskedelmi befektetési együttműködéseiket. Mi még ennél az ütemnél nem tartunk, de

- fogalmazott a miniszter.

Közölte, hogy mostantól már a 2021-es évről és az azt követő időszak gázellátásáról fog tárgyalni.
Jó hírnek nevezte, hogy az orosz olajszállítások ismét megindultak Magyarországra, a magyar és az orosz vállalatok tisztázni tudták a minőségi problémákat, amelyek az olajszállítás leállításához vezettek.

Méltatta, hogy

tovább nő a magyar gyógyszeripar oroszországi jelenléte, miután a Richter, amely eddig is már több mint 100 millió eurót fektetett be az orosz piacon, a Cariprazine elnevezésű termékét gyártani fogja Oroszországban.

A Reagila márkanéven forgalomba hozandó gyógyszert már regisztrálták, jelenleg arról folynak a tárgyalások, hogy felkerüljön a támogatott termékek listájára.

Szijjártó Péter bejelentette, hogy még az idén közvetlen légi járat indul Budapest és Kazany között. Elmondta, hogy gazdasági megállapodást írt alá Szamara megyével, amely Oroszország egyik autóipari vezető térsége.

Beszámolója szerint véglegesítették a két ország közötti szociális biztonsági együttműködésről szóló megállapodás szövegét is, így hamarosan az is aláírható lesz. Szijjártó Péter a szentpétervári fórum keretében találkozott még Nenad Popovic szerb innovációs és technológiai fejlesztési miniszterrel és Amr Nasszar egyiptomi és kereskedelmi miniszterrel is.

Hazánk a minél nagyobb energiabiztonságra törekszik

Ennek volt például egyik lépése volt, amikor tavaly decemberben Szijjártó Péter energetikai megállapodást írt alá alternatív lehetőségként Nicosiában az Afrodité mezőből kitermelendő ciprusi gázra. A Ciprussal kötött megállapodással

Magyarország megkezdte a felkészülést arra, hogy a szigetországi gáz középtávon szerepet játsszon Délkelet-Európa és Közép-Európa gázellátásában

Forrás: AFP/Joe Klamar

Korábban pedig azt is világossá tette a kormány, hogy az energiabiztonság szempontjából Magyarország három projektben érdekelt:

  • a Török Áramlat második csővezetékének megépítésében, amelyen át 2021-re már gáz érkezhet Magyarországra,
  • továbbá költséghatékonyság esetén a horvátországi cseppfolyós földgáz fogadására képes terminál jövőbeni megépítésében,
  • valamint a romániai fekete-tengeri gáz perspektivikus kitermelésben.

Utóbbival kapcsolatban a legújabb és legfontosabb fejlemény május közepén történt, amikor Orbán Viktor miniszterelnököt fogadta a Fehér Házban Donald Trump amerikai elnök egy rendkívül pozitív és jó hangulatú találkozón. A tárgyalások után a kormányfő interjút is adott a V4NA nemzetközi hírügynökségnek, amiben többek között kifejtette, hogy arra kérte Donald Trumpot,

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!