Gaár Iván a cikk szerint Dobos Ödön fedőnéven a BM III/III–4-a. alosztálynak dolgozott és az akkori SZDSZ közelébe férkőzött fotósként. Nagy Imre újratemetésén, 1989. június 16-án a szabad demokraták csoportjával együtt vett részt a Hősök terei ravatalozáson.
Feladata szerint fényképeket kellett készítenie a szónokokról, az ismertebb személyekről és az esetleges váratlan eseményekről.
Ugyanebben az évben augusztus 20-án is az SZDSZ rendezvényén dolgozott fotósként és feladata szerint a a résztvevőkről, a szónokokról, a rendezőkről, és az esetlegesen előforduló törvénysértő cselekedetek elkövetőiről kellett felvételeket készítenie.
A cikk szerint a VI. kerület polgármester-jelöltjeként induló Soproni Tamás lobbizhatta be az egykori besúgót és érhette el, hogy ellenzék közös jelöltjeként indítsák.
Az ellenzéki összefogásban szereplő Momentum ártatlannak tűnő politikai imázsával nemcsak az általuk is támogatott besúgó áll ellentétben. A párt nemrégiben arról értekezett, hogy "fideszektől" akarnak lakásokat elvenni.
Ugyanakkor a Magyar Nemzet információi szerint épp Soproni Tamás családjának a tulajdonába került rendkívül kedvező áron két belvárosi ingatlan a kilencvenes években.
A Magyar Nemzet értesülései szerint 1994-ben a Terézvárosban található két Bajnok utcai – 92, illetve 72 négyzetméteres – ingatlant roppant kedvező áron vették meg a politikus szülei és az egyik nővére. Ráadásul az egyik ingatlan árát részletekben törleszthették, havonta valamivel több mint kétezer forintot kellett fizetniük. A harmadik ingatlan 1995-ben került a család érdekeltségébe.
A politikus családja igencsak jól járt a nem mindennapi adásvételekkel, hiszen a három lakás jelenleg 200-220 millió forintot érhet.
Az ingatlanügyleteket még abszurdabbá teszi az a tény, hogy a lakások egy önkormányzati rendelet révén kerülhettek Soproniék tulajdonába.
A lap megkereste Soproni Tamást az üggyel kapcsolatban, aki azonnal rágalmazásról beszélt és bírósággal fenyegetőzött.