A Hírt TV Barkóczi Balázs, a DK újdonsült szóvivőjének vasárnapi sajtótájékoztatóján szeretett volna tájékozódni Gyurcsányné korrupt asszisztensének ügyében. A hírcsatorna valamiféle magyarázatot akart kapni az ellentmondásos történetre, ennek érdekében több kérdést is feltettek a politikusnak:
Csakhogy Barkóczki gondosan kerülte az érdemi válaszadást, olyan félmondatokkal operált, minthogy "a Demokratikus Koalíció megszüntette az illető úriember szerződést," "az illető úriember már nem dolgozik a Demokratikus Koalíciónál", "a Demokratikus Koalíciónak nincs ilyen nevű munkatársa", "a Demokratikus Koalíció megtette a szükséges jogi lépéseket". A DK-s szóvivő kommunikációs eszköztára ennyiben ki is merült, pedig bőven lett volna mit megmagyaráznia.
Mint ismert, az Origo hozta nyilvánosságra, hogy Gyurcsányné egyik brüsszeli asszisztense, José Alberto Alves Pereira, a portugál Szocialista Párt (PS) európai parlamenti küldöttségének (delegációvezetőjének) volt tanácsadójaként mintegy
20 ezer eurót lopott el a parlamenti látogatóktól, továbbá szerződéseket hamisított.
A történtek miatt a portugál rendőrség nyomozást indított ellene.
A Demokratikus Koalíció akkor egy ironikusnak szánt közleménnyel reagált cikkünkre, amelyben köszönetet mondott portálunknak az oknyomozói munkáért. Emellett ígéretet tettek arra, hogy megteszik a "szükséges jogi lépéseket", és tájékoztatást adtak arról, hogy a portugál férfi határozott idejű szerződése szeptember 2-án le fog járni. Mivel szeptember 2-án Alves Pereira neve még mindig ott szerepelt Gyurcsányné hivatalos európai parlamenti képviselői honlapján az asszisztensek között, viszont másnapra nyom nélkül eltűnt, ezért erős a gyanú, hogy az ígéret ellenére a DK nem folytatott le vizsgálatot a korrupciós botrányban,
a portugál asszisztens maradéktalanul kitöltötte a szerződésben foglalt idejét.
Ennek fényében továbbra sincs válasz arra, hogy Gyurcsánynénak miért kellett alkalmaznia egy korrupt, portugál bürokratát, és lebukása ellenére miért tölthette ki két hónapos szerződését a DK-nál. Korábban arról számoltunk be, hogy Alves Pereira ügye mögött nyugdíjcsalás sejlik fel: a korrupcióba belebukott egykori tanácsadónak szüksége volt még néhány hét uniós munkaviszonyra a maximális nyugdíjhoz. Fontos adalék, hogy az Európa Tanács vonatkozó rendelete (723/2004/EK) csak a 2009-es EP-ciklus kezdetétől biztosítja az uniós parlamenti alkalmazottak számára a 10 év szolgálat után járó uniós nyugdíjat, amire az 1999 óta Brüsszelben tevékenykedő Pereira csak akkor lenne jogosult, ha a mostani ciklus elején is folytatódik a szolgálata.