A két ország közötti diplomáciai kapcsolatok felvételének 30. évfordulója kapcsán Kövér László kiemelte, hogy
Dél-Korea volt az első ázsiai ország, amelyik a rendszerváltozás után Magyarországgal megújította a diplomáciai kapcsolatokat.
A magyar Országgyűlés elnöke rámutatott: az elmúlt 30 évben a kétoldalú gazdasági, kereskedelmi, kulturális, turisztikai, valamint tudományos és kutatási kapcsolatok jelentős fejlődésen mentek keresztül.
A kereskedelmi forgalom tavaly meghaladta a 2,6 milliárd dollárt, 13-14 százalékkal nőtt tavaly és az idei év első hat hónapjában a turistaforgalom,
azaz több mint 170 ezer koreai turista érkezett Magyarországra.
Kitért arra is, hogy
szeptember 22-től a LOT lengyel légitársaság elindítja az első közvetlen szöuli járatát heti három alkalommal, másik három napon pedig Szöul-Budapest útvonallal.
Ez azzal biztat, hogy mind a gazdasági kapcsolatok, mind a kulturális turizmus tovább fog erősödni - mutatott rá az Országgyűlés elnöke.
Magyarország számára Dél-Korea a térségben meghatározó stratégiai partnerré vált
- emelte ki Kövér László.
Hangsúlyozta azt is: a Koreai Köztársaság továbbra is számíthat Magyarország támogatására mindazon erőfeszítéseknél, amelyek a Koreai-félsziget tartós békéjének megteremtésére irányulnak.
Mun Hi-Szang, a Koreai Köztársaság Nemzetgyűlésének elnöke arról beszélt, hogy
nagy megtiszteltetésnek tartja, hogy ellátogathatott Magyarországra a diplomáciai kapcsolatok felvételének 30. évfordulóján.
Reményét fejezte ki, hogy a látogatása nyomán a két ország parlamentje között is szorosabb kapcsolatok alakulnak ki.
Ő is kiemelte a két ország virágzó együttműködését számos területen.
Továbbá
kifejezte háláját a májusi hajóbalesetet követő magyarországi részvétnyilvánításokért és segítségnyújtásért.
Hozzátette: egyetértés volt abban is, hogy a Koreai-félsziget békéjének előmozdításában Magyarország a jövőben is partner lesz.
A két házelnök a megbeszélést követően koszorút helyez el a dunai hajóbaleset áldozatainak emlékére a Margit híd pesti hídfőjénél.